Субота, 2 Липня, 2022

Евакуйовані з Китаю українці вдома: влада відзвітувала, чи можуть всі інші спати спокійно

Українці, яких евакуювали з Китаю, почуваються добре. Принаймні так запевняють у Комітеті Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Далі на kyivyes.

«Безпека кожного українця—кожного, хто прилетів, та кожного, хто весь час перебуває в Україні, — абсолютний пріоритет Президента та Уряду», – переконаний голова Комітету Михайло Радуцький.

Він розповів, що пасажирський літак спецрейсу «PQ 7302» здійснив посадку в міжнародному аеропорту «Бориспіль» сьогодні, 20 лютого, о 9:40. Після дозаправки пальним літак вилетів до Міжнародного аеропорту міста Харків.

За словами чиновника, політ пройшов чудово, а всі члени екіпажу та інші особи, що перебували на борту, почуваються задовільне. Це підтвердили медики, які здійснили огляд. Симптомів гострих респіраторних інфекцій не виявлено ні в кого.

Заходи безпеки

Заходи з дотримання безпеки пасажирів та членів екіпажу було застосовано відповідно до рекомендацій ВООЗ.

Зокрема:

  • Борт по прильоту до кінцевого місця призначення розміщено на окремій ізольованій стоянці.
  • Паспортний контроль, митні формальності та інші необхідні процедури виконані біля трапу літака.
  • Представники санітарно-епідеміологічної служби проведуть роботи з дезінфекції літака. Вона триватиме близько двох годин.
  • Після цього літак зачинять на кілька годин та повторно перевірять.
  • Відповідно до рекомендацій Boeing, SkyUp замінить фільтри системи кондиціювання.

Що з людьми?

Усіх евакуйованих, екіпаж літака та супроводжуючих осіб доставлять спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції на територію медичного центру Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавської області.

Скільки часу вони там перебуватимуть?

Спостереження за евакуйованими триватиме протягом двох тижнів. З ними цілодобово перебуватимуть лікарі, які будуть забезпечені усім необхідним та в разі потреби зможуть надати необхідну допомогу.

Михайло Радуцький запевнив, що влада керується єдиною метою — безпекою людей. Саме тому жодної загрози для тих, хто там перебуватиме і оточуючих немає.

За словами чиновника, об’єкт пройшов перевірку епідеміологів, і відповідає всім вимогам, а також є комфортним для перебування.

Більше подробиць…

  • Персонал не матиме прямого контакту з евакуйованими особами, кожен має засоби індивідуального захисту та пройшов. відповідне навчання.
  • Відходи будуть утилізовані в спеціальний спосіб, тому не варто хвилюватися, що вони можуть потрапити у загальну каналізацію.
  • Каналізаційні стоки в обов’язковому порядку будуть дезінфіковані.
  • Відходи, які неможливо спалити, обеззаразять.

До речі…

На даний час в Україні не зареєстровано жодного випадку вірусу. Крім того, у понеділок, 17 лютого, пройшло 14 днів відтоді, як останній прямий регулярний авіарейс із Китаю приземлився в Україні.

Як відомо, інкубаційний період для появи COVID-19 у людей, які були на бортах прямих рейсів, завершено.

Михайло Радуцький також повідомив, що епідеміологи тримали зв’язок з усіма пасажирами протягом цих двох тижнів і прийшли до висновку, що підстав для хвилювань немає.