Середа, 18 Травня, 2022

Президентські вибори 2019: про що варто знати

Кияни, як і більшість українців, уже знають, що незабаром стартує виборча кампанія. kyivyes.com.ua дізнавалися, з якими проблемами можуть зіткнутися виборці. Оскільки напередодні деякі ЗМІ повідомили про те, що закон про вибори Президента не враховує існування ID-карт, які запроваджені в Україні в 2016 році. Відповідно, деякі процедури, передбачені законодавством, для власників ID-карток не можливо буде забезпечити. Чи так це?

Міграційна служба України оперативно повідомляє про те, що ID-карта є документом, який засвідчує особу і підтверджує громадянство України. А, значить, є підставою для того, щоб отримати в день виборів виборчий бюлетень і проголосувати. ID-карта нарівні з паспортом зразка 1994 року дає право голосу на виборах.

Киян, що мають статус вимушених переселенців, тривожить питання, як голосування в день виборів президента будуть відбуватися для них. Замісник голови Центрвибиркому Євген Радченко на брифінгу 13 листопада пояснив, що внутрішньо перемещені особи, тобто ті, хто офіційно зареєтровані як переселенці, зможуть на президентських виборах проголосувати, як і минулого разу в 2014 році. Проблеми можуть виникнути у тих, хто зареєстрований як внутрішньо переміщена особа, але проживає на підконтрольній Україні території. Бо виникає питання, чи зможуть вони потрапити на виборчі дільниці і проголосувати.

Радимо особам, яких турбує ця проблема слідкувати за законодавчими документами: у Верховній Раді знаходиться законопроект № 6280, в якому регулюється участь у виборах переселенців. Якщо цей законодавчий акт буде прийнятий, ЦВК буде готовий до його застосування.