Субота, 2 Липня, 2022

Як перевірити квартиру у Києві перед її купівлею?

Якщо ви вирішили придбати власне житло та вже уподобали нерухомість, наступний етап — її детальна перевірка.

У цій статті ми розповімо, які документи потрібно перевіряти в першу чергу та чому краще купувати квартиру через юридичну компанію atlanta.ua/kievskayaoblast.

Як перевірити нерухомість самостійно?

На сьогодні існує дві законні можливості перевірки нерухомості перед її купівлею — самостійний збір інформації або допомога юридичної фірми.

Якщо говорити про перший варіант, він складніший, оскільки, не маючи досвіду в подібних справах, ви ризикуєте пропустити важливі деталі, що призведе до втрати часу та додаткових фінансових витрат.

Так, вирішивши самостійно з’ясувати, чи варто купувати житло, вам доведеться:

  • Детально вивчити документи, надані продавцем, або зробити це без його відома у Держреєстрі, для чого знадобиться оформити та надіслати відповідний запит.
  • Перевірити нерухомість у Єдиному державному реєстрі судових рішень на момент присутності арештів.
  • Переконатися в наявності домової книги та перевірити цю інформацію ще раз в центрі адміністративних послуг.
  • Переконатися у відсутності комунальних заборгованостей у Єдиному реєстрі боржників.

Крім того, вам буде потрібно дізнатися про родинні зв’язки власника. Зокрема, чи не претендують на цю площу неповнолітні чи недієздатні громадяни, а також чи не планують у майбутньому відновити свої права на це майно члени сім’ї, які в цей момент відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
І лише з’ясувавши всі ці “дрібниці”, можна приступати до вивчення договору купівлі-продажу

Як бачите, завдання не з простих, проте, на щастя, є альтернативний варіант розв’язання проблеми.

Чому при перевірці квартири краще звертатися до юридичної компанії?

Головне, чого вас позбавить допомога кваліфікованих юристів — це необхідність вивчати законодавство України у сфері житлових та майнових прав.

І в цьому жарті лише частка гумору, оскільки без розуміння всіх тонкощів юридичної складової процесу перевірки, вам у результаті доведеться діяти “навпомацки”, сподіваючись, що у вашому випадку продавець виявиться чесною людиною, а документи на нерухомість у повному порядку.

Таким чином, щоб уникнути непотрібного ризику, втрат часу та коштів при купівлі житла, розумніше звернутися до агентства нерухомості, де працюють досвідчені юристи та пропонують до продажу тільки об’єкти, що пройшли детальну юридичну перевірку.