Неділя, 22 Травня, 2022

Думка політиків та військових: чому армії РФ не вдалося захопити Київ?

Після початку війни головною метою військ РФ було захопити Київ, але через місяць вони відступили. Путін тимчасово визнав поразку та вирішив змінити тактику дій. Після цього в Україні настала пасивна фаза війни, яка зараз триває у східних регіонах, а от у столиці ситуація стабілізувалася. На думку багатьох українських політиків, росіяни покинули Київську область і не змогли здійснити наступ на Київ по таким причинам… Більше читайте на сайті kyivyes.com.ua.

Запобігання спробам спроб взяти Київ у кільце 

У перші тижні війни росіяни кілька разів намагалися оточити Київ з усіх сторін, але українські захисники постійно робили для них різні непередбачувані перешкоди: підривали мости, встановлювали захисні конструкції у вигляді бар’єрів на дорогах, завдавали ракетних ударів у місцях скупчення російської техніки в Київській області. 

Водночас військові української армії патрулювали на блокпостах, щоб вчасно виявити та зупинити рух противника. На думку голови військової адміністрації Миколи Жирнова, армія РФ була не готова взяти Київ у кільце:

«За всіма військовими канонами для того, щоб заволодіти Києвом, противник має створити внутрішнє та зовнішнє кільце оточення. Сили тих, хто намагається взяти Київ, мають бути в 5-7 разів більшими за українські», — сказав він. 

За словами Жирнова, росіянам потрібно було зібрати всі людські ресурси, приблизно 2 млн. людей, щоб захопити Київ. Так, наприклад, було у Другій світовій війні, коли відбувся штурм Берліна.

Велике скупчення колон російської техніки на дорогах

Коли росіяни намагалися захопити столицю України, на дорогах Київської області був безперервний рух танків. За словами керівника Офісу президента, у перші дні війни їх було 200-400. Спочатку здавалося, що їх неможливо зупинити, але потім з’ясувалося, що вони самі собі перекрити дороги.

«Я зрозумів, що такою кількістю військ, яку вони пригнали до Києва, просто перекрили собі дороги. Вони стояли безперервною колоною по 20-30 кілометрів і не могли проїхати, бо ми підривали мости. Вони намагалися піти переправами, але ми їх зупинили. Партизани обстрілювали колони», — повідомив він. 

Також велике скупчення танків було легше розстрілювати українським військовим з повітря та найближчих військових пунктів, тому армія РФ не мала жодних шансів навіть дістатися столиці. В результаті деякі танки вибухали, а інші ламалися і не могли далі пересуватися.

Значні втрати особового складу армії РФ 

Більш ніж за місяць війни у ​​Київській області та інших регіонах України росіяни втратили близько 19 тис осіб особового складу та 700 танків. На думку президента України Володимира Зеленського, вони Росія не була  готова до таких великих втрат за короткий час: 

«Вони ніде не втрачали більше за таку кількість днів», — сказав президент.

Після початку війни противник втратив більше людей особового складу та об’єктів військової техніки, ніж за 2 чеченські війни у ​​Чечні та більше за армію США за 20 років в Афганістані та Іраку. Це, за словами президента, також посприяло відведенню військ під Києвом та зміні тактики дій ворога. Інакше Росії було б невигідно продовжувати війну і втрачати таку велику кількість людей і техніки.

Неспроможність утримати під контролем захоплені території 

Під час війни російські війська змогли тимчасово захопити деякі села та міста під Києвом: Ірпінь, Буча, Гостомель, Славутич та інші. Але через виникнення технічних поломок, значних втрат особового складу військових, відсутності підкріплення з боку армії РФ вони змушені були залишити окуповані регіони. Також на це вплинули і наші українські захисники, які мужньо та компетентно діяли у боротьбі з військами РФ. В одному з відеозвернень до громадян Володимир Зеленський сказав з цього приводу наступне:

«Українським захисникам вдалося звільнити близько 30 населених пунктів у Київській області. Також завдяки професійним та мужнім діям керівника сухопутних військ Олександра Сирського ворог зазнав значних втрат і був змушений відступити від столиці», — сказав президент.