Середа, 18 Травня, 2022

Чому українці не хочуть голосувати?

Згідно з останніми даними, тільки 70 відсотків із загальної кількості потенційних виборців мають в планах піти на вибори президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року, і проголосувати.
За результатами опитування, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень «СОЦИС», лише 70,8% українців заявили, що точно підуть і проголосують на виборах; 20% ще не визначилися у своїх намірах; 9,2% респондентів сказали, що не бачать сенсу в голосуванні на президентських виборах-2019.
Опитування було проведене з 8 по 18 лютого 2019 року. Вибірка опитаних склала 2 тисячі респондентів. Географія опитування покрила усі області України, за винятком Автономної Республіки Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей.
kyivyes.com.ua нагадує, що всі громадяни України можуть особисто перевірити своє ім’я в списку виборців. Зі списком можна ознайомитися на офіційному сайті Державного реєстру виборців. Якщо з якоїсь причини була помічена помилка в реєстрі, слід негайно подати адміністративну заяву в проханням внести корективи. Звернення буде розглянуто місцевим адміністративним судом без судового збору. Крайній термін – 29 березня 2019 року.
Ймовірно, тривалий період відсутності конструктивних змін, невиконані обіцянки політиків, погіршення рівня життя багатьох українців, тенденція до наступності влади в українській політиці, породили апатичні настрій серед виборців, особливо молодих, щодо виборів 2019 року.
Іншою можливою причиною відсутності намірів голосувати, є проблематичність вибору потенційного президента. Не дивлячись на те, що у виборчому бюлетені заплановано рекордні 44 кандидати,  значній кількості українців складно визначитися, зважаючи на відсутність довіри до політичних процесів як таких.