Четвер, 17 Вересня, 2020

Чому українці мають платити за перевірку квартирних лічильників: відповідь Держпродспоживслужби

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Якої тільки інформації не знайдеш у мережі – як правдивої, так і не дуже. Часто нею маніпулюють, особливо якщо вона стосується оплати комунальних послуг. Адже це питання є одне з найбільш болючих для українців. Далі на kyivyes.

Сьогодні ми вирішили торкнутися теми перевірки квартирних лічильників води. Хто і коли має їх перевіряти і найголовніше – за чий рахунок?

З якою періодичністю мають перевіряти лічильники

Для перевірки засобів обліку води (лічильників) існують певні інтервали. Міжпровірочний інтервал – це 4 роки. Про це йдеться у наказі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016.

Як дізнатися, коли востаннє перевіряли лічильник?

Інформація про дату останньої перевірки лічильника має бути внесена у паспорт вузла обліку або ж шукайте її в особистому кабінеті на сайті постачальника послуги.

Хто має платити за перевірку лічильників?

Після того, як набув чинності Закон про комерційний облік, періодична перевірка, обслуговування, ремонт (у тому числі – демонтаж, монтаж та транспортування) засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, які надають послуги з тепло- та водопостачання.

Проте Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також органам місцевого самоврядування було дано доручення.

Протягом трьох місяців з дня опублікування вищезгаданого закону тарифи на теплову енергію, а також постачання гарячої та холодної води мають бути переглянуті. Іншими словами – виключити зі складових відповідних тарифів витрати на встановлення, обслуговування та зміну лічильників.

Тому з грудня 2017 року перевірка лічильників, які є у власності фізосіб, здійснюється за рахунок споживачів.

Є нюанси…

Якщо співвласники багатоквартирного будинку уклали індивідуальні договори про надання певної комунальної послуги, тоді перевірка, обслуговування та ремонт вузлів обліку здійснюється надавачем комунальної послуги. Вартість уже входить в плату за абонентське обслуговування  (згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги»).

Варто знати!

Перевірку лічильників мають право здійснювати лише уповноважені організації:

  • наукові метрологічні центри, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;
  • наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії, які є уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.

Перелік уповноважених організацій можна знайти на веб-сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (http://www.me.gov.ua) в підрозділі «Метрологія» розділу «Технічне регулювання» рубрики «Діяльність».

Що після перевірки?

Перевірка лічильників здійснюється відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів.

Якщо результати перевірки позитивні, має бути внесений запис з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлено свідоцтво про повірку за встановленою формою.

Якщо в результаті перевірки виявлено, що результати перевірки лічильник а не відповідають вимогам, має бути оформлена довідка про непридатність. Тоді споживач має купити новий лічильник.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Чому віддати перевагу: машині з салону або б / у

Всесвітньо відома марка KIA створена для водіїв, які прагнуть отримувати задоволення від життя. Це динамічні, яскраві машини, які підкреслять статус і прекрасний...

Користуйтеся послугами вантажного таксі в Києві для перевезення будь-яких габаритних предметів

Автомобільні перевезення як і раніше є найбільш широко використовуваним видом вантажних перевезень в Україні, світі та конкретно Києві. Хоча морський або залізничний...

Гроші до зарплати в Києві: як оформити та отримати

Після епідемії коронавірусу багато киян стикнулися з економічною кризою, яка призвела до втрати чи скорочення робочих місць і як наслідок до зменшення...

Кличко обіцяє вивести Київ в “ТОП-100” міст світу

Діючий міський голова знову збирається балотуватись в мери. Він вже оприлюднив свою програму, яка стосується розвитку міста. Віталій Кличко обіцяє через 5...

Мерію Києва закрили для відвідувачів

Відвідувачі не зможуть зайти до мерії Києва до 31 жовтня 2020 року. Тимчасово це буде зробити неможливо. Це необхідно, щоб запобігти швидкому...