Вівторок, 17 Травня, 2022

Подарунок і почуття

Дарування подарунків – це розмова про почуття. Ми даруємо не просто річ, а любов, повагу, відданість, турботу. А подарунок – це фізичне втілення цього почуття. Саме тому іноді буває так складно вибрати правильний одарунок. І навіть коли нам здається, що «презент» носить формальний характер, наприклад, коли мова йде про корпоративні подарунки, ми маємо справу з прагненням проявити увагу, показати свою участь в житті іншого.

Подарунок – це не просто річ. Це осередок думок про людину, вираз нашого до неї ставлення. Дарування подарунків – сама особлива мова спілкування, де той, хто дарує, за допомогою фізичного об’єкта передає меседж про своє ставлення, настрої, подальші плани. І це не повний перелік того, що ми можемо висловити. Подібним чином, той, хто приймає подарунок, відкриваючи згорток, «зчитує» зашифроване в подарункові послання.

Ви можете вибрати подарунок, перейшовши за посиланням https://superpupers.com/328-kategorii/613-originalnye-aksessuary/v-dorogu/524-podushki-zveryushki/, перед цим поставивши собі запитання: «Що я хочу сказати цій людині?». Це самий психологічно вірний алгоритм вибору подарунка. Далі, слід подумати: «Яким чином або за допомогою чого я можу передати це повідомлення»? Це й буде відповіддю на тривіальне «що купити»? І останнє: «Як він (вона) поставиться до такого подарунка?». Тут важливо передбачати потенційну реакцію обдаровуваного. Наприклад, занадто дороговартісний подарунок, навіть якщо в нього вкладається потужне повідомлення, може поставити в незручну ситуацію і викликати почуття обов’язку.

  • Є подарунки-компліменти. Як правило – символічні і невеликі приємності у вигляді авторських солодощів або просто приємних дрібниць.
  • Є хвалебні подарунки. Коли подарунок, всім своїм виглядом і вартістю промовляє: «Ти мене гідний (на)».
  • Є подарунки з нагоди, як знак прихильності. У цю категорію потрапляє більшість подарунків, які обираються нами для рідних і друзів. Широкий вибір таких подарунків представлений в SuperPupers.
  • Є подарунки з перспективою. Коли подарунок дарується з розрахунком на взаємну послугу, прихильність. Такі подарунки, як правило, дарують вищим за статусом людям, або тим, від кого ми можемо залежати.

подарок

Слід пам’ятати, що яким би не був ваш подарунок – це своєрідний засіб комунікації, який, часом замість тисячі слів, розповість про ваше ставлення. Всі пам’ятають горезвісний жарт про шкарпетки на 14 лютого і каструлі на 8 березня? Про що говорять ці подарунки? Жарт носить аж ніяк не веселе забарвлення. Коли акт дарування перетворюється на рутину, а самі подарунки поступово переходять в ранг чергових, це говорить про відсутність почуттів як таких. Згадайте, що вам приємніше отримувати: черговий крем для рук (навіть найдорожчий) або чергову фігурку, наприклад, єнота, яка займе своє законне місце у вашій колекції, серед інших фігурок, так пристрасно вами обожнюваних. Відповідь очевидна. У другому випадку, ми маємо справу з персоналізованих подарунком – нехай не всім зрозумілим, але адресованим лишень вам, з урахуванням ваших інтересів і захоплень.

Проблема в тому, що частіше ми користуємося зворотним алгоритмом у виборі подарунка. Спочатку ми обираємо об’єкт, керуючись його привабливістю особисто для нас, вартістю і т.д., а вже потім думаємо, що цей подарунок може означати і яке повідомлення він передає. Тут слід розуміти, що подарунок може транслювати як почуття любові, відданості, поваги, так і повної байдужості.

Те, що повідомляють подарунки, рідко прив’язане до їх цінника або їх престижу. Деякі з подарунків, які ми цінуємо найбільше, були практично безкоштовними для дарувальника. Так, матері зберігають малюнок вже давно дорослої дитини, на якому кострубатими літерами написано «Мама, я тебе люблю …» Так, дівчина, не може викинути надщербленну чашку тільки тому, що її колись подарував коханий. На практиці, саме такі подарунки є найціннішими. Тому що, дорогі серцю.