Середа, 18 Травня, 2022

Арсен Аваков заявив про можливість масштабного підкупу виборців

Передвиборча кампанія набирає обертів і ось-ось досягне свого апогею. Політичні пристрасті загострюються, методи боротьби стають все більш витонченими, а часом – зухвалими.

Як стало відомо kyivyes.com.ua, вчора, 18 лютого, під час проведення координаційної наради керівників правоохоронних органів, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що наразі існує ризик масштабного підкупу громадян, пов’язаного з майбутніми виборами президента України. Зазначалося, що час від часу МВС отримує інформацію про різноманітні схеми прямого і непрямого підкупу виборців  представниками від різних політичних сил.

На даний час зареєстровано більше ніж 1000 звернень громадян з приводу тиску і обмеження прав вільного волевиявлення, а також намірів підкупу.

Крім того, як стало відомо, 8 кандидатів у президенти звернулися в органи поліції з проханням про надання їм особистої охорони у зв’язку з потенційною можливістю. Хто саме, в повідомленні не уточнюється.

Міністр визначив три потенційні групи ризиків, які можуть суттєво вплинути на результат виборів. А саме: масштабні підкупи виборців з метою забезпечення потрібної кількості голосів, різного роду маніпуляції зі списками виборців, намагання втрутитися в електронну систему виборів.

Як зазначає А. Аваков, по кожному з цих питань розробляється система превентивних заходів. Зокрема, МВС співпрацює з міжнародними організаціями в питаннях забезпечення захисту від несанкціонованого втручання в сервер Центральної виборчої комісії, з метою фальсифікації результатів голосування.

Як бачимо, на жаль, попри всі обіцянки можновладців, Україна ще не вийшла на світовий цивілізований шлях проведення передвиборчої кампанії і безпосередньо самих виборів. Залишається немало хитрощів і лазівок , особливо там, де мова йде про особисті інтереси політиків. І вибори-2019 тому доказ.