Четвер, 24 Вересня, 2020

Закону про секс місяць: як змінилося життя українців?

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Рівно місяць тому, 11 січня 2019 року набув чинності Закон № 2227-VIII Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо статевого зв’язку без добровільної згоди.

Тож вислів «безпечний секс» став містити в собі не лише суто медичний сенс. Відтепер він має на увазі ризик набути проблем ще й юридичного характеру.

Згідно зі змінами, будь-який громадянин України може написати заяву про зґвалтування, якщо статевий акт було вчинено без взаємної згоди. Нові поправки також стосувалися і відносин між подружжям.

Закон викликав немало дискусій, коментарів і жартів у соціальних мережах. Українці уявляли, як, замість романтичної прелюдії будуть займатися бюрократичними процедурами, даючи усну згоду, або навіть підписувати акт про взаємність намірів сексуального характеру. Де ж тут місце романтиці?

Пара українців з Миколаєва вирішила висміяти нові поправки до Кримінального кодексу України про встановлення кримінального покарання за секс без добровільної згоди і склали «акт проникнення іншу живу людину». Передбачалося що в документі повинні бути вказані паспортні дані, ідентифікаційний код, номер телефону, час, на планується проникнення, а також аналогічні дані другої сторони. Документ досі бродить просторами мережі Інтернет і бентежить розум наших громадян, багато з яких, до речі, прийняли його за офіційний.  

Українці розгубилися. Чи означає це, що можна буде посадити за ґрати хлопця за інтимну пригоду у нічному клубі? Чи може дружина заявити на свого благовірного під час сварки?  Чи будуть вірити заявникам на слово і де, в іншому випадку, брати свідків інтимного зв’язку? Де проходить межа між фліртом, натяком і примусом?

Окрему проблему закон склав для хлопців-пікаперів, яких на центральних вулицях Києва хоч греблю гати і які так майстерно володіють технікою зваблювання дівчат. Це хоббі стає все ризикованішим, адже раптом ображена панянка, яка мріє про високі стосунки, вирішить помститися за «секс без зобов’язань», або отримати наживу шляхом шантажу.

Минув місяць. Шум затих, жарти вичерпались. Редакція kyivyes.com.ua намагалась розібратися, чи вплинув вищевказаний закон на пересічних громадян? Чи покладаються українці на інтуїцію, чи все-таки офіціоз торкнувся їх інтимного життя?

Фактично, зміни в законодавстві нічого не змінили в реальному житті. Адже документи пояснюють отримання згоди на інтим доволі розмито: підпис і паспортні дані в даному разі зовсім не обов’язкові. Згодиться і усна, і навіть невербальна згода. Тобто, якщо партнер бере участь в процесі, це слід розуміти як згоду. Проте, такий вид згоди – річ неоднозначна. І як же тоді бути з одвічним оспіваним в анекдотах «так-ні-не знаю», що, як переконані  досвідчені джентельмени означає цілковиту згоду жінки. Чи не агукнеться такий зв’язок палкому мачо, як тільки кмітлива панянка вирішить йому помститися, у разі якщо він зробить вибір на користь іншої – стрункішої, молодшої чи розумнішої?

З огляду на те, що з початку введення закону в дію, резонансних прецедентів не виникало,  можна прийти до висновку, що закон не зачепив інтереси пересічних громадян і їх особисте життя. А от тим, хто практикує полігамні хаотичні зв’язки все ж варто пам’ятати, що відтепер, безпечного сексу не існує. Проте, безперечно, даний закон передбачає певні механізми захисту у разі сексуального домагання, факт якого довести, як зазначалося вище, не так вже й просто.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Найшвидша доставка піци в Києві

Існують десятки рецептів піци, адже в різних країнах її готують по-різному. Схожі страви є в Китаї, Індії, Вірменії та багатьох інших країнах....

Чому віддати перевагу: машині з салону або б / у

Всесвітньо відома марка KIA створена для водіїв, які прагнуть отримувати задоволення від життя. Це динамічні, яскраві машини, які підкреслять статус і прекрасний...

Користуйтеся послугами вантажного таксі в Києві для перевезення будь-яких габаритних предметів

Автомобільні перевезення як і раніше є найбільш широко використовуваним видом вантажних перевезень в Україні, світі та конкретно Києві. Хоча морський або залізничний...

Гроші до зарплати в Києві: як оформити та отримати

Після епідемії коронавірусу багато киян стикнулися з економічною кризою, яка призвела до втрати чи скорочення робочих місць і як наслідок до зменшення...

Кличко обіцяє вивести Київ в “ТОП-100” міст світу

Діючий міський голова знову збирається балотуватись в мери. Він вже оприлюднив свою програму, яка стосується розвитку міста. Віталій Кличко обіцяє через 5...