Середа, 22 Червня, 2022

Пішоходів можуть змусити оплачувати ремонт автомобілів

В Україні зміниться принцип, який часто застосовували в дорожньо-транспортних пригодах за участю пішоходів та автомобілів. Раніше водіїв змушували відшкодовувати шкоду пішоходам, навіть якщо аварії трапилися з вини останніх. Повідомляє «kyivyes.com.ua».

Нещодавно найвища судова інстанція України – Верховний Суд переглянув позицію в типових справах. Фактично суд скасував загальновідому істину, за якою пішохід завжди правий. Відтепер водії автомобілів зможуть отримати відшкодування від недобросовісних пішоходів.

Так, Верховний Суд розглядав справу про дорожньо-транспортну пригоду, що мала місце в Києві. Пішохід раптово вискочив на проїзну частину, коли горіло червоне світло. В результаті водій Toyota Land Сгиіѕег наїхав на чоловіка і спричинив йому тілесні ушкодження. Суд зобов’язав потерпілого заплатити 100 тисяч гривень водію автомобіля за пошкоджений транспортний засіб.

Також нагадуємо, що за українським законодавством спадкоємці несуть відповідальність за боргами своїх померлих родичів. Тому, у випадку, якшо винуватець ДТП загине під колесами автомобіля, його спадкоємців можуть змусити заплатити водію транспортного засобу.

Варто додати, що судова тяганина в цій справі тривала чотири роки і винесене рішення стало несподіванкою для усіх юристів та правників.

Раніше в судовій системі діяла практика, за якою пішохід не відшкодовував коштів в жодному випадку, оскільки саме автомобіль вважається джерелом підвищеної небезпеки. Відтепер усі інстанції в Україні повинні вирішувати аналогічні справи з врахуванням позиції Верховного Суду.

Нагадаємо, змін зазнали і Правила дорожнього руху, що стосуються осіб на інвалідних візках. Зокрема, їх визнали повноцінними учасниками дорожнього руху, вказавши їхні права та обов’язки. Так, особи на інвалідних візках можуть рухатися вело- та пішохідними доріжками, а також по краю проїздної частини.