Субота, 25 Червня, 2022

Що зробив Віталій Кличко за 5 років на посаді мера міста?

 

Віталій Кличко – чемпіон світу з кікбоксингу у важкій ваговій категорії, політик, народний депутат і засновник фракції “Удар”.  У 2014 році здобув перемогу на муніципальних виборах, отримавши 56,7% голосів на пост Мера і за сумісництвом Голови Київської Державної Міської Адміністрації. Далі розповість kyivyes

Трохи біографії Віталія Кличка

Нинішній Мер Києва народився 19 липня 1971 році в селі Біловоддя (Киргизія). З 1985 року став жити в Україні. З дитинства полюбив бої, зокрема кікбоксинг і шість разів був чемпіон світу серед багатовагових спортсменів. Служив у військовій частині повітряних військ в Умані, дуже позитивно згадує армійський час. Після армії розпочав навчання на факультеті фізкультури в Переяслав-Хмельницькому педагогічному інституті. Потім став працювати офіцером і паралельно брати участь в професійних боях. За свою спортивну кар’єру отримав багато перемог, але і безліч травм.  Через них двічі намагався покінчити з кар’єрою бійця, але любов до боротьби перемагала. Але все ж після операції на спині, спорт довелося залишити.

Віталія Кличка внесли в список “Книги рекордів Гіннеса”, як першого світового переможця в суперважкій ваговій категорії. А разом з братом Володимиром, Кличко написав книгу “Наш фітнес. Прості секрети чемпіонів”.  Віталій одружений на колишній спортсменці Наталі Єгорової, яка народила йому трьох прекрасних діточок.

1

Політична діяльність Віталія Кличка

Заслужений спортсмен України спритно влився в політичне середовище під час Помаранчевої революції в Україні. Після чого був обраний Київським депутатом, але майже відразу ж став радником Віктора Ющенка. Двічі невдало намагався дістати посаду мера столиці. У 2010 році став керівником фракції “Удар”. У 2013 році очолив акції протесту в центрі Києва разом з Арсеном Яценюком і Олегом Тягнибоком і запатентував власний бренд “євромайдан”.  Отримав величезну довіру від жителів, які бачили його на посаді Президента, але майже на останньому етапі Кличко повідомив, що переходить до Петра Порошенка в партію “ЄС”. У 2014 більше 50% киян віддали за нього свої голоси і все ж дозволили стати главою міста. Як видно, спортивна хватка не дрімає. Велика цілеспрямованість і впевненість допомагає досягти бажаного.

7

Що змінилося за 5 років управління Віталія Кличка?

Віталій Кличко виступав з прекрасною програмою, яка запала Киянам в душу і відкрила дорогу до главства.

На початку своєї роботи на новій посаді мер встановив оплату паркування безготівковим розрахунком, чим значно спростив в’їзд і виїзд автомобілів на паркувальне місце. Далі новий мер вибудував величезну кількість велодоріжок по місту.  Перші велодоріжки з’явилися на Труханівському острові. Також стартував проект, який націлений зробити воду з крана комфортною для пиття. На основі його реалізації для води в столиці почали використовувати нову систему очищення, яка має на меті очищення води без використання хлору.

Також загальний стан справ в місті значно покращився. З першого робочого дня Кличко почав активну боротьбу з незаконними МАФами і ринками, що посприяло легалізації торгівлі та збільшило податкові відрахування в казну міста.  Боротьба триває і зараз, але вже видно хороший результат. Казна міста наповнилася більше запланованого бюджету і в місті з’явилися “вільні гроші”. Загальна прибутковість міста склала майже 50% прибутковості. Інвестиційний фонд міста також виріс.  Основна частина прибуткових грошей пішла на погашення боргів за комунальні послуги в місті. Також Віталій Кличко значно збільшив виділені гроші з бюджету на розвиток медицини і освіти. Було побудовано більше 10 нових садів і шкіл і багато реконструйованих навчальних закладів. Цього року зараз будуються два дитячі садки і кілька на реконструкції. Виділено гроші на капітальний ремонт одного з навчальних корпусів Київського університету імені Бориса Грінченка, який знаходиться на бюджеті міста

Розвиваються й інші сфери.  Сумарно за 5 років було відремонтовано близько 1000 км автомобільної дороги.  На даний момент активно замінюється дорожнє освітлення в місті на сучасну LED-систему, яка вже почала економити бюджетні гроші на оплату світла і дає сигнал на смартфон про неполадки в мережі.

Цього року активно почалася споруда нових станцій Київського метрополітену по житловому масиву “Виноградар”, де на даний момент найбільша завантаженість. Жителям Троєщини знову потрібно чекати.  Поки як і раніше обіцяється споруда трам-трейну.

Так як Мер міста колишній спортсмен, він активно займається впровадженням здорового способу життя.  Весь час будуються нові майданчики в стилі “Work out”, безкоштовні тренажери, стадіони. Був побудований новий великий спортивний комплекс для студентів коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка.

Ще Київ активно дбає про парки і ландшафтні території.  Величезна кількість парків (більше чотирьохсот) й лісопосадок оновилося в столиці. А столичний зоопарк зараз продовжують ремонтувати.

Поштова площа за цей час змінилася і в цьому році відкрили новий міст – гордість Віталія Кличка, але жителям столиці він не дуже припав до душі. Мера критикували за вирубку лісу, проблеми з використання, можливі фінансові махінації і відмивання грошей.

1

 

250 одиниць транспорту було закуплено за останні п’ять років.  Триває перехід міста на єдиний квиток електронного формату та установка нових зупинок з сонячними батареями.

По Києву за п’ять років встановили велику кількість відеокамер за програмою “Безпечне місто”.  В результаті, на даний момент, злочинність знизилася на 60%.

Для гідного проведення Євробачення 2017 Київський бюджет зміг виділити 200 млн грн і повністю відремонтувати станцію метрополітену “Лівобережна”.

Також Віталій Кличко веде активну боротьбу з рекламними білбордами, які псують архітектуру міста і його вигляд в цілому.  У 2014 році їх було більше 10 тисяч, зараз вже шість, планують прибрати ще 2000.

Але в уряді Кличко не все так гладко.  Жителі багато критикують і незадоволені нинішнім станом міста.  Постійно нагадують меру про маршрутки, які він обіцяв прибрати. Комфортних автобусів закупили мало і киянам доводиться їздити на незручних маршрутках. Київ постійно забудовується, зелених насаджень мало, шкіл та садочків теж. Також киян вважають, що глобальні проблеми все також залишаються невирішеними.

4

Чому Кличко буде звільнений?

Незважаючи на відмінні результати виконаної роботи за 5 років, Кличко може втратити все.

На даний момент Верховна рада прийняла поділ посад мера столиці і голови Київської Державної Міської Адміністрації, що просто напросто відбере у Віталія Кличка всі основні повноваження.  І фактично мером він залишиться, але вирішувати питання, що стосуються міста без дозволу голови адміністрації не зможе. Думки зараз розділилися. Багато хто стверджує, що колишній боксер виправдовує надії городян і добре виконує свою роботу.  Віталій Кличко очікує інформацію від Окружного суду з питання законності такого рішення. А Президент Зеленський ще не визначився з важливим для столиці рішенням.