Понеділок, 16 Травня, 2022

Росіяни більше не зможуть орендувати у Києві землю та комунальне майне, – рішення Київради

У столиці заборонять передачу комунального майна та землі юридичним особам із Росії. Відповідне рішення ухвалили депутати Київської міської ради 15 травня, повідомляє сайт мерії. Відтепер юридичні особи, що мають статутний капітал з часткою Російської Федерації понад 25%, не матимуть права орендувати комунальне майно чи землю у Києві. Також рішення стосується компаній, де кінцевим власником є держава-агресор. Далі розповість “Київ.Yes”.

Мораторій підтримали 61 із 92 зареєстрованих на сесії депутатів. Контролювати виконання рішення міськради має Київська міська державна адміністрація.

Ухвалене рішення прокоментував один з його ініціаторів, член депутатської фракції “Солідарність” Олег Петровець на своїй сторінці у соцмережі. 

“Цей надважливий зроблений нами крок означає, що відтепер всі законні шляхи, якими міг піти російський бізнес у столиці України, аби заволодіти нашим майном та землею, закриті. Отже, ні клаптика київської землі, ані часточки київського майна не опиниться в руках представників країни-агресора!”.

Депутат також заявив, що досвід Києва варто перенести на загальнонаціональний рівень, ухваливши відповідний закон у Верховній Раді.

«Мусимо захищати Україну кожен на своєму рівні, на різних фронтах у цій гібридній війні!», – наголошує Петровець.

Нагадаємо, що в квітні 2017 року Київська міська рада проголосувала за проект рішення «Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині». Відповідно до нього,  документи у органах місцевого самоврядування та комунальних установах, меню у закладах громадського харчування, магазинні вивіски, зовнішня реклама, тощо, мають бути виключно державною мовою. Тоді «за» проголосував 91 депутат, але рішення підняло жваву дискусію навіть у проукраїнських колах. Зокрема, проти виступив письменник Андрій Кокотюха.

Автор – Катерина Серко.