Понеділок, 8 Серпня, 2022

За яких умов Росія знову спробує захопити Київ?

Незважаючи на те, що загрози вторгнення армії РФ до Києва поки що немає, у період військового стану оборона міста залишається головним завданням співробітників міських підрозділів ЗСУ та поліції. На думку українських політиків, ситуація може змінитися будь-якої миті, тому кияни повинні бути готовими до різного розвитку подальших подій на фронті. Наразі існує три умови, за яких Росія може знову спробувати захопити Київ. Більше на kyivyes.com.ua.

Подальший хід війни визначить битва на Донбасі

Керівник офісу президента Олексій Арестович розповів в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону про те, що повторне вторгнення росіян до Києва залежить від результатів бойових дій на Донбасі. На сьогодні вони не мають великих успіхів у битві у східних регіонах, тому українській столиці нічого не загрожує. Але надалі все може змінитись. Якщо їм вдасться захопити східні регіони, тоді виникне більша ймовірність повторного наступу на Київ.

З думкою Арестовича щодо битви на Донбасі згодний і президент України Володимир Зеленський:

 «Все вирішить битва за Донбас, тому для нас дуже важливо не дозволити їм зробити цього. Потрібно вистояти, тому що це бій… Він може вплинути на перебіг усієї війни», — сказав Зеленський, як повідомляє nv.ua

Армія РФ може розпочати наступ на Київ зі сторони Білорусії

Нещодавно стало відомо, що уряд Білорусії надає військову допомогу Росії. До Білгородської області було відправлено партію російських боєприпасів обсягом 20 вагонів. Також у 10 білоруських містах зараз знаходяться російські війська та комплекси для нанесення ракетних ударів. Попри це воєнна ситуація на заході залишається під контролем українських захисників. 

Зараз загрози для Києва немає, але у разі подальшого збільшення кількості російської артилерії та військових армія ворога за підтримки уряду Білорусії може розпочати війну з заходу України. Таким чином, Росія одночасно просуватиметься ближче до Києва з двох сторін. Директор Центру армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь сказав із цього приводу таке:

«Якщо вони зараз перейдуть на Київський напрямок, то там знову будуть змушені відступити. Все ж таки головне завдання західного угруповання — це відволікання уваги. Навіть географічно це не Донбас та не південь. Там такі швидкі марші не виходять. Вони вже трохи побували і знають, чим це завершиться. Там потрібен десант, там потрібна спецоперація, там треба дуже розумно і грамотно воювати з потужною розвідкою і координацією. Але координації вони так і не навчилися. А в лісах і болотах треба ретельно готувати операцію», — наголошує військовий експерт, повідомляє прес-служба ТСН

У разі перемоги окупантів в найближчих регіонах

Начальник київської військової адміністрації Олександр Павлюк стверджує, що Київ залишається головною метою російських окупантів. У зв’язку з цим варто пам’ятати про ймовірність появи армії ворога на Київському та Чернігівському напрямах. Проте найближчим часом це не можливо. Наразі військова ситуація в Київській області повністю під контролем. На його думку, безпека мешканців Києва залежить від бойових дій у Харківській, Луганській, Донецькій та Херсонській областях і того, чи буде Росія знову обстрілювати Київ ракетами.