Субота, 21 Травня, 2022

Як кияни голосували на виборах Президента України в 2014 році та результат п’ятирічної діяльності: історичні свідчення

2014 рік для киян був дуже насиченим подіями, які залишили кривавий відбиток у свідомості кожного жителя столиці. Страх, розчарування, роздвоєність киян на прихильників Євромайдану та її противників спровокувало незаплановані події, в яких потрібно було приймати важливе рішення для продовження створення історії нашої країни,  розповідає “Kyivyes.com”

Передумови виборів Президента України

Заплановані вибори на посаду Президента мали відбутись у 2015 році, проте київські повстання та Євромайдан призвели до самоусунення Віктора Федоровича Януковича та його офіційну втечу 22 лютого 2014 року. Саме тоді настав час до термінового обрання нового Президента. Виконувачем обов’язків Президента згідно Конституції України став Голова Верховної Ради – Олександр Турчинов. 

Вибори Президента: кандидати та проведення у Києві

Вибори Президента України відбувались 25 травня 2014 року. На проведення виборчої кампанії Верховна Рада виділила майже 2 мільярди гривень. Головними конкурентами на посаду головнокомандувача країни були Юлія Тимошенко та Петро Порошенко. Проте, не зважаючи на всі старання Юлї Тимошенко кияни та інші жителі країни знову не дали їй шансу потрапити в Президентське крісло. 

Центральна виборча комісія після перевірки всіх бланків повідомила про Перемогу Петра Порошенка. Цікавий факт, що у Порошенка було найменше проголосованих виборців в порівнянні з минулими виборами. З кожними виборами, починаючи з 1991 року, кількість голосуючих людей зменшилась приблизно на 25%

Порошенко

Які зміни в країні відбулись за 5 років

За часи Віктора Януковича економіка країни була стабільною. За 5 років Петра Порошенка ВВП то падав, то підіймався. Максимальне падіння було майже на 10%, проте в результаті за 5 років вийшло на +2.4%. Та сама ситуація виникла і з доходами киян: до 2015 року заробіток пав на 20% и до 2019 року зросли лише на 2%. 

Інфляція у 2013 році була близько нулю, а у 2015 році було максимальне значення за останні 20 років для країни – 43%, проте все ж до 2019 року зменшилася до позначки ближче 10%. 

Також до 2018 року збільшилася кількість мігрантів. За даними Національного банку України було переведено шість мільярдів доларів від заробітчан, а в 2018 році цифра збільшилась до 14 мільярдів доларів.

Боротьба з корупцією була однією із ключових цілей на виборчій кампанії. За роки Петра Порошенка запрацював ряд антикорупційних служб, проте вони не запрацювали повною силою, про що свідчить корупційний скандал соратника Президента Олега Гладковського. 

Безумовно позитивні сторони діяльності Петра Порошенка були: безвізовий режим з Європою, боротьба з проросійським напрямком, збільшення коштів для забезпечення армії, проте цифри свідчать про недопрацювання та ставлення власних амбіцій попереду киян та інших громадян України.

Розуміння всіх аспектів діяльності Петра Порошенка та його впливу на долю киян дозволяє краще розуміти історію свого міста та своєї країни, задля можливості сформувати свою думку серед великої кількості опосередкованої інформації.