Середа, 18 Травня, 2022

Багажники на рейлінги: різновиди, особливості систем

Багато автомобілів оснащені рейлінгами – дугами, розташованими по всій довжині даху. Вони дозволяють надійно закріпити багажник, і перевозити нестандартні вантажі, автобокси, спортивне спорядження, водяне обладнання. Про те, які існують багажники, піде мова далі.

Різновиди багажників

Рейлінгами часто оснащуються кросовери, позашляховики, мінівени, універсали. Вони виготовляються з металу і пластика, поверхня обробляється спеціальною фарбою. На кінцях дуг є спеціальне кріплення, завдяки якому забезпечується фіксація до даху машини.

Найчастіше їх встановлює автовиробник. Якщо на кузові є штатні місця, рейлінги можна встановити самотужки. При виборі необхідно враховувати марку і модель автомобіля, також існують універсальні системи.

Багажник на рейлінги – це дві міцні поперечні дуги, виготовлені з алюмінію або нержавіючої сталі. Дуги кріпляться на рейтинги за допомогою упорів і монтажного комплекту.

При виборі багажника, необхідно враховувати тип вантажу, що перевозиться, його масу. Залежно від матеріалу виготовлення, вантажопідйомність багажних систем має значення від 75 до 100 кг.

Поперечки з алюмінію мають овальний або аеродинамічний перетин, вони характеризуються:

  • привабливим виглядом;
  • невеликою вагою.

За рахунок форми, вони не створюють шум при русі, практично не впливають на витрату палива. Вантажопідйомність алюмінієвих аксесуарів становить від 75 до 80 кг.

Поперечки з нержавіючої сталі доступні за вартістю, дозволяють перевозити вантажі масою до 100 кг. Поверхня захищена від корозії оцинкованим і полімерним шаром. Вирішивши придбати такий багажник, необхідно враховувати допустиме навантаження на дах машини.

Встановивши багажник на рейлінги, можна транспортувати не тільки нестандартні предмети, а й за допомогою додаткового кріплення перевозити:

  • велосипеди;
  • човни;
  • сноуборди;
  • лижі та багато іншого.

Бажаючи збільшити функціональність багажника, можна встановити розсувні поперечки. Компанія Thule, що займається розробкою та виготовленням автомобільних аксесуарів, представила новий вид розсувних автобагажників. За рахунок збільшення довжини дуг, одночасно можна мати кілька кріплень і перевозити, наприклад, Автобокс і велосипед. Вантажопідйомність розсувних поперечок становить 90 кг.

Розсувні поперечні дуги виготовлені з алюмінію прямокутної форми. Особливість полягає в наявності вбудованого механізму. Завдяки цьому, поперечки можна розсовувати в необхідному напрямку на 60 сантиметрів.

Для зручності і безпеки, поперечки оснащені:

  • фіксатором з засувкою;
  • індикатором для контролю закритого стану;
  • Т-подібним пазом по всій поверхні для установки будь-якого виду додаткового кріплення;
  • центральним замком для захисту від сторонніх.

Більш детально ознайомитися з характеристиками товару можна в інтернет-магазині Sotra. Тут представлений асортимент багажних систем на рейлінги від світових брендів з безкоштовною доставкою в будь-який населений пункт України.