Середа, 18 Травня, 2022

Найефективніший спосіб розвитку інтелекту

У наш час програми раннього розвитку дітей стали справжнім трендом. Кожен мріє виховати генія. І якщо покоління наших батьків вчило своїх дітей арифметиці за допомогою рахункових паличок, а освоєння алфавіту відбувалося шляхом запам’ятовування відповідних зображень на гранях різнокольорових кубиків, зараз справи йдуть зовсім інакше.

У розпорядженні сучасних батьків та їхніх малюків знаходиться незліченна кількість різноманітних програм, шкіл, курсів, що спеціалізуються на розвитку розумових здібностей і обіцяють зробити з дитини найсправжнісінького генія. Заманливо, так?

Багато батьків вже встигли оцінити ефективність одного з найперспективніших напрямків розвитку інтелектуальних здібностей на сьогодні – ментальної арифметики. Детально про специфіку підходу можна ознайомитися на сайті.

Що за звір?

Ментальна арифметика являє собою практику виконання розрахунків «в голові». Вона сприяє швидкому обчисленню за допомогою математичних алгоритмів, які були зафіксовані в пам’яті. Діти, які практикують ментальну математику, на подив і заздрість іншим можуть робити складні обчислення, без опори на папір та ручку, калькулятор або інші допоміжні засоби.

Більш того, якщо звичайні рахункові операції забезпечуються головним чином роботою лівої півкулі мозку – аналітичної, то розумові операції ментальної арифметики спираються на злагоджену роботу обох півкуль, за рахунок паралельної уявної візуалізації.

счет

Кому буде корисно?

Незважаючи на те, що в ранньому віці дитина найбільше піддається научінню за рахунок особливостей розвитку мозку, базові навички ментальної арифметики доступні для вивчення і старшим дітям аж до юнацького віку.

Практика ментальної арифметики потрібна не тільки безпосередньо для навчання у школі, але і є дуже корисним життєвим досвідом. Згадаймо, скільки разів на день нам доводиться рахувати. Здійснити конвертацію певної суми в іноземну валюту, відповідно до встановленого курсу. Оцінити вигоду від багатоступінчастої знижки, перед придбанням дороговартісного товару. Підрахувати суму покупок у продуктовому кошику перш ніж дійти до каси. Даний практичний навик є суттєвою перевагою в повсякденному житті.

Для кожного віку – свої методи і підходи до навчання. Ментальні обчислення включають використання спеціальних методів, створених для вирішення певних типів проблем, а не механічне запам’ятовування відповідей. У процесі навчання використовується спеціальна рахівниця, картки, а також веселі ігри для того, щоб найкращим чином закріпити потрібні математичні навички.