Середа, 18 Травня, 2022

Про підвищення пенсій з 1 березня: що і як?

Після горезвісних тарифів на газ, українських пенсіонерів нарешті настигла й хороша новина. Йдеться про заяву віце-прем’єра України Павла Розенка, в якій йдеться про підвищення пенсійних окладів на 17-20%. П. Розенко запевнив, що в бюджеті цілком достатньо на це коштів.

Українці вже звикли до гучних заяв політиків, особливо в передвиборчий період. Однак хочеться вірити, що цього разу пенсіонери не залишаться обманутими. У правдивості намірів влади літні люди матимуть можливість переконатися вже зовсім скоро. Адже підвищення пенсій, зі слів відповідального політика, заплановано вже з 1 березня. Більш того, саме в березні місяці планується щорічний перегляд обсягу пенсійних виплат.

Як зазначає kyivyes.com.ua, пенсійна політика України раніше дивувала своєю парадоксальністю. Відсутність перерахунку пенсійних виплат протягом тривалого часу призвела до абсурдного урівняння людей з маленьким стажем роботи, і тих, хто пропрацював все життя і, відповідно, весь цей час виплачував страховий внесок до Пенсійного фонду. Так, пенсія вчителя, яий все життя поклав на благо освіти може становити 1800 грн.

Саме перерахунок пенсій з 1 березня допоможе розібратися в цій нелегкій ситуації.

Нововведення полягає в тому, що раніше пенсії в Україні збільшували лише на певний відсоток від прожиткового мінімуму. Згідно з новими правилами, з 1 березня поточного року буде введена нова формула перерахунку. Згідно зі схемою, підвищення пенсій буде пропорційне зарплатам, які українці отримували в працездатному віці. Так, наприклад, ті громадяни, зарплата яких була високою, отримають більший відсоток надбавки, а ті, хто отримував мінімальну зарплату, будуть задовольнятися підвищенням пенсії до прожиткового мінімуму.