Неділя, 15 Травня, 2022

МОН створить міжшкільні центри

Ви точно бачили в закордонних серіалах та фільмах про школярів добре оснащені хімічні лабораторії, кабінети біології, де діти можуть ставити досліди та вирощувати рослини та класи, де дівчата та хлопці можуть вивчати кулінарію. Очевидно, кожен з нас хотів би, щоб і у його шкільні роки були такі самі можливості для розвитку замість нудного теоретичного викладання потрібних для дорослого життя матеріалів. 

Міністерство освіти та науки вирішило розв’язати проблему нестачі можливостей для практичного вивчення дисциплін, розробивши концепцію міжшкільних центрів. Кyivyes.com.ua дізнавався подробиці

На сьогоднішній день затверджено положення «Про міжшкільний ресурсний центр».

Документ визначає основні принципи створення і діяльності міжшкільних ресурсних центрів, які будуть мати можливість забезпечувати поглиблене вивчення окремих предметів, курсів за вибором, факультативів, навчання учнів у мережевій формі отримання освіти.

У Міністерстві освіти зазначають, що тепер влада на місцях і навчальні заклади отримали нові можливості для розвитку оптимальної сучасної інфраструктури шкіл – природних лабораторій, спортивних залів та інших можливостей для поглибленого вивчення предметів.

Це означає, що навчальні заклади отримали можливість кооперуватися та створювати спільні лабораторії, теплиці, спортивні майданчики і навіть басейни. 

Планується, що такі міжшкільні центри будуть спрямовувати школярів на здобуття професії. 

Що ж думають самі школярі з цього приводу? 

Юлія Пахомова – випускниця столичної гімназії. Дівчина зараз намагається визначитися, куди піти далі навчатися. За словами Юлі, наші школи готують до вступу, а не до життя. Школярка вважає, що зараз учнів вчать складати іспити, а не дізнаватися якісь практичні речі. 

Юля радіє, що у її молодших колег з’явиться можливість спробувати себе у тій чи іншій професії, коли від твого заняття нічого не залежить і ти можеш з легкістю їх міняти.