Неділя, 26 Червня, 2022

Павло Клімкін подякував іноземним делегатам за вивчення української мови

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сьогодні подякував всім іноземним делегатам, які вивчаються українську мову. Деталі читайте на kyivyes.com.ua

На честь Дня української мови політик висловив вдячність іноземцям, які її вивчають. Клімкін вважає, що зараз в нашій країні досі стоїть гостро мовне питання через агресію північного сусіда. 

На думку міністра досі ведеться пропаганда проти використання української мови на телебаченні та в побуті. Саме для того, щоб підкреслити престижність української, за ініціативою міністра буде проведено ланч з послами, які опонували нашу мову. 

Разом із цим Клімкін запропонував іноземним делегатам перевірити свої знання та написати диктант, який сьогодні провели для всієї країни. Єдине, що міністр не зазначив, представники яких країн проявили успіхи у вивченні українською і хто принципово спілкується нашою мовою в Україні. 

Клімкін також похвалився, що квота українських пісень на радіо зросла на 35%.

Мовне питання залишається дискутовним на побутову рівні. 

У столиці, наприклад, не всі заклади харчування спілкуються зі своїми клієнтами українською. Попри постанову КМДА, працівники продовжують, на жаль, спілкуватися російською. 

А постанова дуже проста: персонал та всі працівники закладу мусить відповідати тією мовою, яку розуміє клієнт. Якщо до іноземців звертаються англійською, то українську ігнорують. Дехто навіть вступає у відкритий конфлікт. 

Мотивація – проста. Персонал зазвичай каже, що звикли спілкуватися російською і не бачать різниці. Старші працівники можуть вступати у конфлікти, мотивуючи тим, що все життя у Києві спілкувалися так, а не українською. 

Можливо, все їхнє життя так і було, проте до настання епохи радянщини, для мешканців було звично розмовляти українською.