Субота, 2 Липня, 2022

Чим відрізняється Макбук від ноутбука: його переваги та недоліки

Ви часто чули слово макбук, але не знаєте, що саме воно означає? У цій статті ми розповімо, на прикладі mac book air, чим відрізняється цей девайс від звичайного ноутбука, які у нього переваги та недоліки.

Операційна система та оптимізація

Головна відмінність макбуков від ноутбуків — це операційна система. Так, якщо на ноутбуках стоїть Windows, то OC компанії Apple — це Mac OS. Вона відрізняється від віндовс як візуально, так і внутрішньою структурою. На думку більшості користувачів, логіка Mac os їм зрозуміліша і якщо ви вже працювали з віндовс, то базові принципи операційної системи від Apple ви зрозумієте швидко.

Що стосується оптимізації “софта” та “заліза”, тут у двох компаній також є істотні відмінності в методах вирішення цієї проблеми. Бізнес-стратегія Майкрософт орієнтована на величезну кількість виробників і він змушений оптимізувати код під кожного з них індивідуально, що часто позначається на якості кінцевого продукту. У свою чергу, у Apple модельний ряд невеликий і під нього простіше написати код. Та й оптимізація ОС тут краще, можливо, тому що свої макбуки ця компанія виробляє самостійно.

Хочеться окремо відзначити фактор “закритості” Mac OS. Ця опція часто викликає невдоволення у “продвинутих” користувачів, проте, з нашої точки зору, плюсів тут більше, ніж мінусів. Закритість ОС системи від Apple забезпечує якісну оптимізацію, захист від вірусів і позбавляє від маси інших проблем властивих ноутбукам.

Інші позитивні якості MacBook:

  •  супер надійність;
  • практично 100% захищеність;
  • чудова якість екрану;
  • найкраща в світі клавіатура;
  • дуже сильні акумулятори, що забезпечують довгу роботу в автономному режимі.

Крім того, всі макбуки обладнані прекрасними динаміками, у них приємний дизайн, невелика вага та висока міцність корпусу.

Недоліки Macbook

Погодьтесь, і на сонці є плями. І якщо говорити про недоліки цієї продукції APPLE, то головний — макбуки при всіх їх перевагах значно дорожче ноутбуків з аналогічними характеристиками.

Крім цього:

  • не всім користувачам подобається MacOS;
  • ОС тут “вічна” і ніколи не оновлюється;
  • на сучасних макбуков мало портів, їх замінили на USB-C.

    І напевно, найболючіша для користувачів — катастрофічно мало додатків та ігор, який підходять під Mac OS, особливо якщо порівнювати з Windows.

Кому більше підходять макбуки? В цілому ці девайси орієнтовані на працівників офісів і креативних людей, які не дуже розбираються в комп’ютерах. В цьому плані працювати на макбуці простіше, все інтуїтивно зрозуміло і нічого не потрібно модифікувати.