Субота, 2 Липня, 2022

Як киянам продовжити життя ноутбуку ?

Сьогодні ноутбуки — незамінні помічники людини у всіх починаннях, які роблять її життя мобільним, а рішення більш ефективними. І якщо у вас є такий пристрій, доступ до інтернету в будь-якій точці світу вам забезпечений, а наявність у ноутбука акумулятора та можливість працювати в автономному режимі тільки додають комфорту, пише kyivyes.com.ua.

Однак будь-яка техніка ламається, а якщо за нею доглядати неправильно, то вона виходить з ладу раніше терміну. Тому власникам ноутбуків краще знати про правила, що продовжують життя їх девайсів.

Висока температура — головний ворог ноутбука

Будь-який фахівець-комп’ютерщик вам скаже, що для електроніки немає нічого страшніше, ніж аномальна температура. А якщо ми говоримо про ноутбуки, які й без того “гріються” під час роботи, то такий фактор, як літня спека за вікном зовсім не варто скидати з рахунків.

Як впливає висока температура на девайс? Скорочується час роботи акумулятора, висихає електроліт у конденсаторах, та й інші важливі технічні вузли пристрою функціонують в режимі перевантаження.

До речі, на відміну від ноутбуків, стаціонарні ПК не такі чутливі до перегріву й набагато легше переносять літню спеку.

Отже, чого найбільше бояться ноутбуки, коли за вікном від 30 й вище?

Найстрашніша загроза для чутливої ​​техніки — це прямі сонячні промені, а якщо ви при цьому ще й любите працювати з ноутбуком на колінах або на дивані, чекайте проблем.

Порада: якщо вам не подобається працювати за столом, купіть для вашого девайса спеціальну підставку, завдяки якій його охолоджуюча система працює ефективніше.

Ще один важливий момент — якщо ви носите ноутбук в жарку погоду з собою, помістіть його в спеціальну сумку, — це вбереже “ноут” від перегріву та пилу, якого влітку навколо досить.

При цьому важливо пам’ятати, що електроніка боїться не тільки екстремально високої температури, але й занадто низької.

Порада: якщо ваш ноутбук тривалий час перебував на холоді, не поспішайте його включати, нехай “відпочине” 30-40 хвилин і “звикне” до кімнатної температури. Це позбавить від небезпеки осідання конденсату на системних платах, що утворюється після передчасного включення пристрою в мережу.

Тримайте чай якомога далі від клавіатури

Ще один ворог комп’ютерної техніки — рідина, потрапляння якої всередину пристрою, як правило, приводить його в стан непридатності.

Тому, якщо цінуєте свій ноутбук, позбудьтесь від звички їсти та пити за робочим столом. Пам’ятайте, що чай, пролитий на клавіатуру, моментально опиняється всередині пристрою. Не додають комп’ютера здоров’я й крихти від їжі, що потрапляють під клавіші, від чого ті погано працюють та швидко ламаються.

Що робити, якщо рідина все ж потрапила в ноутбук? По-перше, вимкніть його якомога швидше. По-друге, відключіть батарею та тягніть ноут до найближчого сервісного центру. Самі ви навряд чи вирішите цю проблему, особливо якщо рідина потрапила на материнську плату.

Це, до речі, найдорожча деталь пристрою, так що чашка кави за роботою може вам влетіти в добру копійку.

Чистота запорука здоров’я

Стосовно ноутбуків цей вислів виглядає актуальним як ніколи, оскільки пил не менше страшний ворог комп’ютерної техніки, ніж перепади температури та вода. Єдина різниця, — бруд на екрані, клавіатурі та всередині ноутбука “вбиває” його не відразу, а поступово.

Щоб уникнути цього, чистить девайс регулярно — 2-3 рази в тиждень, витирайте екран спеціальною серветкою, без спиртовмісних рідин. Так само часто необхідно протирати й клавіатуру, щоб захистити стратегічно важливі вузли комп’ютера від бруду, який може привести до їх поломки.

Генеральне прибирання

Однак регулярна, але поверхнева прибирання ноутбука — це далеко не все, що йому потрібно в плані чистоти. Щоб пристрій почував себе впевнено, треба проводити його генеральне прибирання.

Так, за рік роботи у всіх ноутбуків всередині корпусу накопичується пил, що осідає в першу чергу на вентиляторах і радіаторі. Тому, якщо раптом почуєте, що вентилятори у вашому пристрої стали працювати якось не так, більш голосно, а ноутбук нагрівається швидше звичайного, значить, прийшов час генерального прибирання.

Що буде, якщо цього не робити? В такому випадку вентилятори стануть працювати на максимальних обертах, а відповідно збільшиться енергоспоживання, зросте навантаження на процесор і зменшиться час роботи батареї.

 А якщо на це й далі не звертати уваги, то все в підсумку може закінчитись перегрівом і виходом з ладу материнської плати, або коротким замиканням на великих друкованих платах.

Як проводити генеральне прибирання ноутбука? Скажімо так, тут є два варіанти — або ви чистите його самі (якщо, звичайно, маєте хоч якесь про це уявлення) і тоді вам це нічого не коштує, крім витраченого часу, або несете “ноут” у сервісний центр, де всю роботу зроблять за вас, але, звичайно, не безплатно.

А якщо чесно, чистка ноутбука — справа не складна, а маса відео на цю тему на ютубі сильно спрощує процес. Але в підсумку комп’ютера ваш, вам і приймати остаточне рішення.

Частка операційної системи

Однак  бруд буває не тільки матеріальним, а ще й інформаційним. І страждають від нього не плати, а операційна система комп’ютера, що теж загрожує йому великими проблемами. Чому так відбувається?

За час роботи ОС засмічується інформаційним сміттям — непотрібними файлами, залишками програм та іншим мотлохом, що негативно позначається на продуктивності комп’ютера.

Вирішити цю проблему можна декількома способами, найбільш радикальним із яких виглядає перевстановлення операційної системи, в процесі якого все сміття з неї видаляється автоматично.

До речі, сьогодні ця процедура у Windows 10 спрощена до межі й перевстановити ОС може навіть людина далека від розуміння принципів роботи комп’ютерної техніки.

А якщо ви боїтеся занадто часто перевстановлювати “віндовс”, встановіть у себе на ноутбуці утиліту для його чистки, наприклад CСleaner, і регулярно видаляйте інформаційне сміття.