Четвер, 23 Червня, 2022

Слухові апарати для літніх людей – як вибрати?

Яким повинен бути слуховий апарат для літньої людини – поради

Вибір слухових апаратів для людей похилого віку – що потрібно знати? Розповідаємо про форму носіння і характеристики слухових рішень для літніх людей.

Дізнайтеся:

  • Навіщо носити слуховий апарат в похилому віці;
  • Які форми слухових апаратів рекомендовані;
  • На які параметри дивитися, вибираючи слухове рішення для літньої людини.

У багатьох літніх людей псується слух. Це відбувається через вікові зміни в організмі. Слухова система в’яне, гинуть рецепторні клітини, що відповідають за сприйняття звуків. Через це літній людині стає складно спілкуватися, розуміти співрозмовників. Вона може замкнутися в собі, випасти з соціуму.

На щастя, цю проблему можна вирішити. Для цього потрібно знати, як підібрати слухові апарати, які допоможуть нормально чути. Ці невеликі пристрої повертають людям похилого віку радість спілкування. Коли вони в вухах, здається, ніби колишній слух повернувся. Головна умова для цього-правильно підібрати потрібну модель.

диагностика слуха

Що потрібно знати про слухові апарати для літніх людей?

Сьогодні індустрія слухопротезування в величезному асортименті пропонує слухові апарати. Який вибрати – питання не з легких. Для цього потрібно знати, чим вони відрізняються один від одного, який функціонал дають користувачеві. Перш за все, відмінність в формі носіння. Вона може бути завушні, внутрішньовушні і внутріканальні.

Літнім людям рекомендують купувати слухові апарати завушного типу. Чому? Справа в тому, що інші моделі, які вставляються прямо у вухо, легко випадково упустити або пошкодити – вони більш крихкі. А оскільки з віком у людей розвивається артрит та інші проблеми з моторикою, ризик випадкової поломки приладу зростає. Чим менше слуховий апарат, тим складніше його надягати або знімати.

Крім форми, прилади для корекції слуху відрізняються функціоналом. Сьогодні є надпотужні і просунуті слухові апарати – який краще взяти? Тут потрібно дивитися на ступінь втрати слуху і особисті потреби. Якщо приглухуватість важка і глибока, бажано брати модель потужніший. Що стосується функціоналу, то літнім людям будуть корисні такі функції:

  • Адаптація до акустичної середовищі – дуже підвищує комфорт прослуховування. Коли звук очищений від зайвих перешкод, спадає зайву напругу.
  • Маскування тиннитус – багато людей похилого віку страждають від шуму у вухах. Тому якщо є така проблема, краще брати модель з опцією його придушення.
  • Згладжування високих частот – навіть коли люди похилого віку погано чують, їм все одно некомфортно сприймати високочастотні звуки. Є моделі приладів, які дублюють ці сигнали в низькочастотному діапазоні.

Коли літній людині потрібні слухові апарати – як підібрати відповідні? Простому обивателю це зробити складно, адже він не знає всіх тонкощів. Тому краще звернутися за допомогою до фахівців.

Куди звернутися за підбором слухового апарату?

Реабілітація слуху завжди починається з діагностики. Тому першим кроком має стати візит до ЛОРа. Він проведе мовну аудіометрію, при необхідності призначить додаткові обстеження: тональну порогову аудіометрію, імпедансометрію, ОАЕ та інші. Якщо виявиться туговухість, порекомендує слуховий апарат.

Хто підбирає слухові апарати? Цим займаються лікарі-сурдологи. До них приходять з аудіограмі – результатами діагностики, на якому показані «провали» слуху на різних частотах. За ним фахівець розуміє, який прилад підійде пацієнтові, і які налаштування потрібно внести. Зазвичай він рекомендує кілька моделей на вибір, а остаточне рішення – за клієнтом.

На сайті www.bettertone.com.ua можна замовити слуховий апарат через інтернет, або ж записатися на діагностику слуху та консультацію сурдолога. Там представлені сучасні моделі приладів, які продаються з офіційною гарантією.