Середа, 18 Травня, 2022

Старовинні ікони

Ікони – завжди займають особливе місце в будинку. Вони завжди унікальні і дуже цінні, навіть якщо стоять не так вже й багато. Вони цінні духовно і це їх особливість. Але варто відзначити, що є багато старовинних ікон, які є антикваріатом. У всіх в житті бувають різні моменти, і, інколи, виникає  необхідність продажу ікони або її оцінкою. Тому сьогодні ми поговоримо про те, що впливає на вартість церковного антикваріату.

6

 

 

Як визначити цінність ікони?

  1. Вік. В основному, чим старша ікона, тим вона цінніша. Найпоширенішими вважаються ікони дев’ятнадцятого і двадцятого століття. Вони відповідно коштують дешевше ніж ікони шістнадцятого століття. Найдорожчими і ексклюзивними вважаються церковні реліквії п’ятнадцятого століття. Але, що парадоксально – ікони написані в вісімнадцятому столітті відрізняються своїм грубим розписом і вони можуть стояти дешевше ніж антикваріат дев’ятнадцятого століття.

  2. Іконописець. Серед іконописців є свої фаворити і їх роботи коштують дуже великих грошей. Якщо вам пощастило бути володарем ікони, яка написана такими майстрами як: Андрій Рубльов, Феофан Грек, Аліпій Печерський, Гурій Нікітін, Симон Ушаков, Федір Зубов, тоді ви багата людина. До речі, не на всіх іконах є позначки іконописців. Експерти такі роботи аналізують по стилю і техніці. Тому, якщо у вас вдома є старовинна ікона без підпису, то, можливо, у вас зберігатися цілий статок.

  3. Матеріал. В основному, ікони писалися на трьох матеріалах: папір, жерсть і дерево. Потрібно відзначити, що саме ікони на дереві вважаються найдорожчими, тому що писалися вручну. Дерев’яні ікони також мають своє ранжування, адже писалися на різній деревині. Зображення на папері або металі наносилися способом друку, тому вони менш цінні ніж дерев’яні.

  4. Стан. Ціна ікони залежить і від її зовнішнього вигляду: чи була робота реставрована, які матеріали використовували, зберігся з часом колір, фактура і т.д.

Оцінюють експерти

Варто відзначити, що прочитавши статтю в інтернеті ви не можете самостійно зробити оцінку ікони. Для цього потрібно звернутися до професійних, незалежних експертів. Адже при оцінці антикваріату враховується десять-п’ятнадцять факторів. Це дуже тонка і скрупульозна робота, яка вимагає не тільки знань, а й колосального досвіду. Ну, а наші рекомендації допоможуть вам знайти той самий самородок у вас вдома. Придивіться до домашніх ікон, може вони мають не тільки велику духовну цінність, а й матеріальну.