Середа, 18 Травня, 2022

Передтренувальні комплекси

У передтренувальні комплекси можуть входити найрізноманітніші речовини, починаючи від банального кофеїну, закінчуючи креатином і навіть гуараною. Однак, вчені до цих пір не прийшли до спільного знаменника в питанні безпеки і ефективності подібних препаратів. По суті, даний передтренувальний комплекс безпосередньо впливає на самопочуття людини під час занять спортом. Крім того, деякі біодобавки здатні дати спортсменові можливість відчути неприборкану енергію, через що ефективність тренування буде значно вище.

Це досягається за рахунок речовин, які розширюють судини і прискорюють кровообіг, які призводять до підняття частоти серцевих скорочень. Цю інформацію озвучила Jordan Moon, один із спортивних дієтологів United States Sports Academy and Concordia University. При цьому, фахівець зазначив, що жоден з ефектів після прийому передтренувальних комплексів не є показником того, що сам спортсмен став швидше ж або ж сильніше.

За фактом кофеїн або ж креатин дійсно підвищують працездатність і допомагають подолати суттєві навантаження, що особливо актуально для атлетів, які займаються екстремальними видами спорту. Однак, нерідкі випадки, коли популярні на ринку біодобавки для спортсменів містили в своєму складі заборонені і відверто небезпечні речовини для організму, наприклад, такі стимулятори як амфетамін.

Але навіть якщо ви впевнені, що в складі препарату немає заборонених компонентів, варто звернути увагу на вміст кофеїну в ньому, так як занадто великі дози негативно позначаються на працездатності серцево-судинної системи.

В ході дослідження, яке проводилося 7 років тому, виявилося, що чоловіки, які брали добавки на основі кофеїну, змогли підняти велику вагу в становій тязі, при жимі лежачи та інших базових вправах в порівнянні з тими, хто приймав плацебо. Інші ж дослідження показують, що кофеїн сприяє збільшенню аеробної здатності, яка вкрай важлива для бігуна і веслярів.

При регулярному використанні цієї речовини в організмі розвивається толерантність. Це призводить до того, що спортсмен підвищує частку уживаного кофеїну, що безпосередньо шкодить його здоров’ю. Експерти стверджують, що навіть після декількох чашок кави в організмі дійсно може бути передозування речовиною, хоча по факту людина не буде відчувати жодних симптомів. Варто розуміти, що кофеїн здатний привести до аритмії, що загрожує зупинкою серця і летальним результатом.

Компанія LabDoor досліджувала 45 популярних передтренувальних комплексів і визначила, що більшість в своєму складі містять неймовірно великі дози кофеїну. В одному з продуктів його містилося понад 435 грамів, що порівняно з чотирма чашками міцної натуральної кави. У свою чергу представник компанії Neil Thanedar розповів, що за фактом жодна з їхніх добавок не несе загрозу для здоров’я людини. Однак, якщо добова норма поєднується з декількома чашками кави або ж газованими напоями, які також нерідко містять кофеїн в своєму складі, то це може привести до різних наслідків, включаючи головний біль, нудоту, тремор і навіть серйозні проблеми з серцем.

Але, знаючи це проблему, виробники передтренувальних комплексів намагаються збалансувати склад, що дозволяє навіть при багаторазовому перевищенні дози мінімізувати ризик виникнення передозування кофеїном.