П’ятниця, 1 Липня, 2022

Як вибрати паяльник?

Кожна сфера діяльності вимагає від майстра наявності спеціального інструменту. Але в той же час існують універсальні девайси, використовувати які можуть як професіонали, так і любителі для побутових потреб. І одним з таких пристроїв є паяльник. Для кожної поставленої задачі необхідно підбирати певний вид паяльника, адже не кожна модель виконує ті чи інші функції. Паяльник складається з певних елементів, кожна з яких має ті чи інші характеристиками. Вибрати вижигатель по дереву в інтернет магазині Electronoff можна серед асортименту паяльників, які представлені різними видами з різною потужністю і передбачає виконання різних робіт.

Типи пристроїв

В першу чергу паяльне пристрій розглядають виходячи з потужності. Наприклад, для пайки невеликих елементів і мікросхем рекомендують використовувати інструмент 10 Вт, для зовсім дрібних деталей використовують 4 Вт. Такі паяльники розігріваються приблизно за 5 хвилин. Найпопулярніші моделі розрізняють у такий спосіб:

  • малопотужними вважаються пристрої до 40 Вт, їх вибирають для роботи з електронікою, де необхідна точність і акуратна пайка;
  • середньоглибокі моделі, від 40 Вт до 100 Вт, вважаються оптимальними і використовуються для роботи з проводами;
  • високопотужні пристрої, понад 100 Вт, мають сильну тепловіддачею і призначаються для масштабних об’єктів.

Різні моделі мають різний нагрівальний елемент:

  • Керамічний нагрівач – потужний, витривалий, швидко гріється і добре тримає температуру. Єдиний недолік керамічного елементу – крихкість, і на нього можна встановити тільки рідні жала.
  • Ніхромовий нагрівач – нагрівається завдяки спіралі, яку в разі чого можна замінити. Вона довго гріється, але при цьому надійна і доступна в ціновій категорії.
  • Індукційна котушка – розігрівається і протягом всієї роботи пристроєм підтримує задану температуру. Потрібне спеціальне жало.
  • Імпульсні паяльники – призначені для короткочасної роботи (використовують як з мікросхемами, так і з проводами).
  • Інфрачервоні пристрої працюють за рахунок імпульсу, який створює інфрачервоні хвилі (від 2 до 10 мкм).

Жало паяльника

Найчастіше ми зустрічаємо наконечник жала у вигляді плоскої викрутки, тому як він міцно тримає припій за рахунок своєї форми і площі нагрівання. Але не менш зручний і конус, для якісної пайки мікросхем.

Матеріал, з якого виконаний наконечник буває двох видів:

  • З міді – простий в роботі, але не функціональний.
  • Має нікелеве покриття – за рахунок температури регулюється досконалість пайки.

Паяльник з функцією регулювання температури

При використанні подібного подівся в професійній сфері, а не для будинку, хорошим рішенням стане паяльник з регулюванням температури. Опція дозволяє регулювати навантаження для кожного типу робіт, але необхідно підібрати оптимальний вид жала для якісної пайки об’єктів.

Розрізняють декілька способів, які допускають регулювати температуру пристрою: від звичайного перемикача до спеціального підсвічування і мікросхеми.

Паяльники з такою функцією коштують дорожче, ніж без неї і це логічно. Але регулювання температури дуже важливо для більшості майстрів, тому такі девайси користуються чималою популярністю. Що стосується побутових потреб, то без цієї функції можна і обійтися.

Розібравшись, з яких частин складається паяльник і якими вони бувають, вибрати паяльник стає не так складно. При цьому універсальні паяльні станції завжди будуть затребуваними і на вагу золота. Вони дозволяють не тільки займатися пайкою деталей по дому, але і працювати професійно.

Вибрати паяльник пропонуємо в інтернет магазині Electronoff. Великий асортимент інструментів дозволить всім покупцям підібрати необхідний девайс як за своїми фінансовими можливостями, так і необхідним характеристикам. Менеджери безкоштовно проконсультують і допоможуть визначитися з моделлю, розкажуть про всі переваги та недоліки. За допомогою сучасного методу оформлення відправок в особистому кабінеті, всі замовлення, які оформлені в першій половині дня їдуть день-у-день. Оплатити замовлення можна будь-яким зручним для вас способом. Якщо ви вибрали необхідну паяльну станцію, тоді оформляйте замовлення, уточніть спосіб доставки і в найкоротші терміни зустрічайте замовлення в вашому місті.