Вівторок, 24 Травня, 2022

Засідання Асоціації міст України: головні теми

В приміщенні Київської міської державної адміністрації пройшло засідання Асоціації міст України. Участь в цьому заході приймають голови міст та селищ країни, які вирішили приєднатися до цієї асоціації. Головне завдання – працювати разом над вирішенням нагальних проблем, ділитися один з одним досвідом та в разі можливості навіть допомагати один одному. У зв’язку з ситуацією, яка склалася навколо кордонів України та можливою ескалацією зі сторони Росії та широкомасштабного нападу, темою номер один стало організація заходів щодо територіальної оборони. Далі на kyivyes.com.ua.

Тероборона – пріоритетне завдання 

Питання тероборони піднімалось ще кілька років тому, але активних дій не приймалося. На сьогоднішній день, організація загонів тероборони стоїть, як ніколи гостро. Важлива частина цього питання покладається в тому числі і на місцеву владу. В Києві вже сформовано декілька батальйонів. Один з них навіть отримав приміщення для розміщення свого штабу. Пошук вільних приміщень для інших батальйонів наразі ведеться. Організацію і навчання тероборони беруть на себе Збройні Сили України. Але потрібно розуміти, що окремо організовуються добровольчі загони оборони в громадах.

Тут вже більше відповідальності за реалізацією цієї програми лягає на плечі саме місцевого самоврядування. Робота в цьому напрямку ведеться вже в усіх областях України. Тому голови міст поділилися напрацюваннями та досвідом, як кожен з них справляється з цим завданням. Такі зустрічі є важливими, адже в різних містах підходять до організації по-різному. Представники своїх громад можуть, як поділитися цікавими ідеями з колегами, так само і отримати поради. Звичайно, формування загонів не проходить легко. По-перше, немає остаточного документа, який би повністю прояснив ситуацію. Зараз країна на стадії впровадження тероборони, а тому співпраця між містами в такий важкий час, як ніколи важлива. 

Безпека і розширення асоціації 

Одне з головних питань – про спільні дії органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо формування систем територіальної оборони. Бо безпека – одне з головних питань для людей в ситуації ймовірної подальшої агресії Росії. Влада в країні, на всіх рівнях,  повинна діяти злагоджено, виважено і рішуче. 

Також на порядку денному правління — питання реагування на тиск з боку правоохоронців на органи місцевого самоврядування, прийняття до лав АМУ ще дев’ятьох нових членів. Тепер в складі Асоціації, яка невдовзі відзначатиме 30 років своєї роботи, буде вже 978 громад українських міст та селищ. 

Головними завданнями асоціації є:

  • Активна участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування; здійснює аналітичну, моніторингову, дослідницьку діяльність, організовує професійне та громадське обговорення проектів законодавчих актів з питань місцевого і регіонального розвитку;
  • працює над підвищенням кваліфікації та проводить практичне навчання службовців місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад;
  • надає консультативну та правову допомогу своїм членам;
  • поширює інформацію про проблеми місцевого самоврядування, шляхи їх вирішення, популяризує реформу місцевого самоврядування.