Субота, 21 Травня, 2022

Голосування за збереження самоврядування в Києві 

В КМДА розглянуть цілий ряд питань, які стосуються самоврядування в Києві. Відповідне рішення необхідне у зв’язку з можливістю повернення райрад в столиці. Тому місцева влада розглядає цілу низку проєктів та законів, які регулюватимуть роботу райрад, а найголовніше потрібно створити ефективну взаємодію між КМДА та райрадами. Далі на kyivyes.

Найближчим часом депутатам потрібно прийняти три важливі рішення: 

  • Створення спеціальної групи, яка займатиметься процесом напрацювання повноважень майбутніх райрад. Ухвалити склад групи, депутатам прийдеться, як можна скоріше.  Адже до кінця березня, комісія вже повинна закінчити свою роботу і представити докладний звіт самим депутатам в КМДА. За попередньою інформацію, вибори в райради планують провести вже цього року в жовтні місяці. 
  • До того часу, як пройдуть вибори і переможці на своїх посадах почнуть виконувати покладені на них обов’язки, хтось повинен виконувати повноваження самоврядування. Тому депутатами, також будуть відібрані уповноважені особи, які на час перехідного періоду, виконуватимуть роль міського виконавчого органу на місцях. 
  • Довести до кінця питання по створенню райрад. Такі органи існують в усіх великих містах країни, де є райони. Тому чиновники та ініціатори даного законопроєкту переконані, що таке рішення є законним та конституційним. Головне завдання налагодити ефективну співпрацю між підрозділами. Та прискорити і покращити алгоритм дій від прийняття рішення до його виконання. 

В експертних колах переконані, що відновлення райрад – одним із етапів війни за столицю між чинним мером Віталієм Кличко та командою президента. Якщо проаналізувати виступи та заяви мера столиці, то його головною позицією є думка, що команда президента відкрито грає проти нього. Він вважає, що сьогодні на владу столиці, на місцеве самоврядування триває атака. Безпідставні звинувачення, обшуки, шиті білими нитками кримінальні справи, підозри його заступникам. Все робиться для дестабілізації системи управління в Києві. Щоб запровадити вертикаль влади та дискредитувати й знищити місцеве самоврядування. Такої позиції притримується мер міста. Центральна влада обшуки в КМДА та оточення Кличко, не коментує офіційно.