Середа, 18 Травня, 2022

«Антонов» відновить виробництво літаків

Після 2014 року, коли в Україні різко загострилися відносини з північним сусідом, будівництво літаків на основному флагмані українського літакобудування різко загальмувалося. І зумовлено це було тим, що виникла необхідність замінити комплектуючі, що випускаються в Росії, на українські аналоги, а також канадські, китайські та американські. Природно, зробити це швидко не так вже й просто.

Kyivyes.com.ua дізнався, що в 2019-му році державне підприємство «Антонов» планує відновити випуск літаків Ан-148, Ан-158, Ан-178, і таким чином продовжити реалізацію програми імпортозаміщення. Для нашої країни це настільки важливо, що підприємства сфери літакобудування були звільнені від сплати ввізного мита та ПДВ на технічні прилади та обладнання, необхідне для виробництва авіатехніки.

Як зазначає прес-служба Міністерства економічного розвитку, ДП «Антонов» в 2019 році збирається отримати більш шести мільярдів гривень прибутку. Також адміністрація підприємства планує значно підняти зарплату своїм співробітникам.

ДП «Антонов» є чим пишатися: в його активі двадцять два типи нових лайнерів, сто десять спеціалізованих модифікацій різноманітного цивільного і військового призначення. За роки свого функціонування на підприємстві виготовлено близько двадцяти двох тисяч літаків, з яких півтори тисячі продано в п’ятдесят країн світу. На сьогодні державне підприємство «Антонов» об’єднує дослідницько-конструкторське бюро, завод з виробництва авіаційної техніки і льотно-випробувальний комплекс.

Масштабні плани флагмана українського авіабудування наочно свідчать про значний прогрес цієї важливої ​​галузі нашої країни.