Середа, 18 Травня, 2022

Держава закупить книжки для українських бібліотек

119 мільйонів гривень буде витрачено на нові книжки для бібліотек України. З ініціативи держустанови «Український інститут книги» був сформований Експертна рада, покликаний відібрати перелік книг, які будуть закуплені для українських бібліотек. kyivyes.com.ua дізнавався, яка ситуація коло літератури сформувалася в останні роки. 

В 2018 році держава планує закупити 741 мільйон книжок, аби додати нову літературу до бібліотек. Так, зовсім скоро школярі та любителі літератури зможуть отримати поезії Ліни Костенко, гумористичні розповіді Всеволода Нестайка, чудові казки Астрід Ліндгрен та багато сучасної та класичної літератури. 

Планують також завезти переклади іноземних творів: детективи та фантастика потрапить на полиці українських бібліотек. 

Попри стереотипну думку, що до бібліотек ніхто зараз не ходить, література користується попитом. 

Перша категорія, для якої важливо отримувати книжкові новинки – школярі. Програма навчання зараз вимагає інтенсивного вивчення української літератури. Не всі учні мають змогу купити новий примірник. Часто на книжкових полицях навіть немає потрібної літератури. 

Наприклад, твір Василя Короліва-Старого “Хуха-Моховинка” можна знайти лише у друкованому вигляді у бібліотеках. 

Звісно, можна апелювати, що діти можуть зараз знайти літературу в інтернеті, проте це актуально для обласних міст та столиці. У смт та малих містах дітям інколи немає де і видрукувати екземпляр. 

Наприклад, в Авдіївці через аварію на лініях передач, на пів місяці пропав інтернет, тому у бібліотеках формувалися справжні черги. 

Якщо з науковою літературою тут проблем не було, то художню треба було б пошукати. Місцеві мешканці скаржаться, що під час окупації багато українських книжок вивезли звідси, а нового поповнення не було.Тому, тут чекають нову літературу найбільше.