П’ятниця, 24 Червня, 2022

Київська мерія «відзначилася»: цього разу… туалетами

Для тих, хто думав, що найцікавіше, що є у київській мерії – це Віталій Кличко з його неперевершеним почуттям гумору, помиляються. Там є ще чимало речей, які заслуговують на нашу увагу. Приміром, недавно стало відомо, що київська мерія здобула першість в одному із конкурсів, провести який допомогли волонтери. Далі розповість kyivyes.com.ua.

Що це за конкурс?

Конкурс мав назву «Найкраща туалетна кімната BEST WC». 

Хто його організатор?

Музей історії Києва. Саме тут зібрана найбільша у світі колекція сувенірних туалетів.

Хто брав участь?

За першість боролися найрізноманітніші вбиральні по всій Україні. Волонтерами було проінспектовано понад 600 таких закладів у всіх регіонах країни.

За якими критеріями оцінювали учасників?

Фактори, які оцінювали волонтери: чистота, зручність, дизайн та технологічність.

Чим виділилася вбиральня київської мерії?

Окрім вищезгаданих чинників, туалети київської мерії відзначилися й в інших категоріях – «Інклюзивний туалет» та «Державні установи та громадські приймальні».

Що отримали переможці?

Всього їх 25. Вони отримали сертифікати та емблеми переможців.

До речі цей конкурс Музей історії туалету проводить уже не вперше. Його мета  – розвивати туалетну культуру в країні. 

Для довідки

мерія

Музей історії туалету відкрився у 2007 році. Почалося усе з маленького дарунка, коли під час відкриття магазину сантехніки киянам Миколі та Марині Богданенкам подарували невеличкий сувенірний унітазик. 

Час йшов, колекція росла, а коли вона сягнула понад 500 експонатів, можна було претендувати на світовий рекорд. Так і сталося.

У музеї представлені дві групи експонатів:

1.    Колекція сувенірних туалетів, унітазів й горщиків. До речі, найбільша в Україні. Її внесли до не лише «Національного реєстру рекордів України», вона потрапила ще й до Книги рекордів Гіннеса у 2015 році. Це справді світове визнання.
У музеї є експонати, виготовлені зі скла, дерева, пластика, металу, пластиліну й навіть марципану. Більше того – ювелірні прикраси зі срібла.
2.    Оригінальні об’єкти, репліки, макети, картини, мистецькі твори та інформаційні матеріали про розвиток побуту людства.

До речі, музеї, присвячені розвитку туалетної культури, є у таких країнах, як Великобританія, Індія, Сінгапур, Південна Корея, США, Німеччина, Австрія, Японія, РФ та інших.