Вівторок, 17 Травня, 2022

МОН дало інструкцію батькам щодо харчуваня

Ми з того покоління, коли в котлети додавали хліб в шкільних їдальнях, а розбавлену “Галку” у величезному алюмінієвому бідоні підписали червоною фарбою “кавовий напій”. На жаль, ситуація з харчуванням у зараз не стала в рази кращою. Тим не менш, Міністерство освіти та науки розробило для батьків інструкцію, як вплинути на якість денних шкільних порцій і їдальні. kyivyes.com.ua дізнавався подробиці. 

Обговорювати проблему шкільного харчування минулого року почали майже всі і навіть зіркові батьки. 

Вартість шкільного обіду складає в середньому 20 гривень.З нинішнім курсом долару та цінами, важко навіть уявити, що можна купити на ці кошти. 

Школярі розповідають, що зазвичай отримують на обід рідкий суп, макарони, кашу або пюре та щось м’ясне або рибне до гарніру. У школі №40 діти розповідають, що найбільше чекають, коли на обід дадуть сардельку. Вона єдина смачна страва тут. Найбільше не люблять кашу, адже вона виходить сухою і навіть не солоною. Приправ та спецій немає.

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич розповідає, що на якість харчування можуть вплинути батьки: перевірити меню або прийти та купити страви.

За нормами, у школі має бути меню на два тижні. Біля кожної страви має бути припис, скільки грамів вона містить. Крім цього, можна перевірити які страви на смак. Домовитися про візит можна із вчителем. Звернуту також увагу треба і на те, чи є де дітям помити руки. 

У 15% діти хворіють на отруєння через те, що  не було санітарної зони. Також може бути, що ваша дитина просто лінується, щоб піти помити руки перед обідом, тому вам треба попіклуватися про те, щоб у неї завжди з собою були вологі серветки. 

Якщо ж ви побачили недоліки у їдальні, скуштували страви, які виявилися несмачними та низькокалорійними – смілими звертайтеся до шкільної адміністрації. Директор та його заступники мають відповідним чином відреагувати. Переглянути склад меню та закупівель. Встановити антисептичні засоби для очищування рук, якщо немає можливості поставити раковини у їдальні. 

Буває, що адміністрація ігнорує зауваження батьків. У МОН кажуть, що у такому випадку, слід вимагати створити спеціальну комісію з перевірки, до якої увійдуть вчителі, старшокласники та батьки.