Неділя, 26 Червня, 2022

Хто за Івана Фундуклея?

В останні роки поміняли свої назви багато вулиць столиці. Напевно, перейменування – процес природний: змінюється час, змінюється наше ставлення до багатьох речей. Ось і зараз на сайті Київради з’явилася петиція з пропозицією перейменувати вулицю Богдана Хмельницького в столиці на вулицю Івана Фундуклея.

Kyivyes.com.ua дізнавався, хто такий Іван Фундуклей і чим він заслужив такої честі. Іван Фундуклей був мером Києва з 1839 по 1852 рік. Це був дуже прогресивний для свого часу міський правитель. Саме завдяки його невтомній діяльності Київ став таким, яким ми його знаємо зараз. При ньому був прокладений перший київський водопровід, побудований військовий госпіталь, реконструйований Поділ і Софійська площа з прилеглою до неї територією, закладено Ботанічний сад (нині Ботсад імені Фоміна), відкрита перша жіноча гімназія, доступна всім. Він підтримував дитячі притулки, лікарні, школи, займався благодійністю.

Він, стурбований тим, що Лук’янівський цвинтар кияни обходять стороною, заповідав поховати себе саме там. Авторитет цієї людини в місті був настільки високий, що проводжати його в останню путь вийшов весь Київ і процесія розтягнулася на кілька кілометрів. Особливо його поважали городяни за те, що він категорично не брав хабарів.

На вимогу киян в 1869 році одна з центральних вулиць була названа його ім’ям, але за радянських часів ця вулиця була перейменована в Леніна, за часів відновлення незалежності України їй дали ім’я Богдана Хмельницького. І ось з’явилася петиція про перейменування її в честь Фундуклея. Ч

ому б і не назвати, адже у киян, крім подяки, претензій до немає ні.