Неділя, 26 Червня, 2022

На Київщині висадили алею на честь акту ЗЛУКИ

Місто Фастів, мабуть, і залишилося б непомітною місцевістю десь в Київській області, якби не одна важлива історична подія. Саме тут, в умовах напруженої політичної обставини був підписаний Акт Злуки. Так, той самий, який 22 січня буде названий “велика ЗЛУКА” і урочисто проголошено на всю країну.

Сьогодні в Фастові вшанували таку важливу для українського народу політичну подію. Як це було – читайте на kyivyes.com.ua.

На території залізничної станції міста Фастів є унікальний старовинний вагон. Він той, в якому був підписаний знаменитий акт єднання наших земель. Сьогодні 13 листопада біля залізничної станції була висаджена алея лип.

Акція відбулася в рамках загальнонаціональної акції «Посади дерево світу», заснованої три роки тому Української Греко-Католицькою церквою і Мінприроди України.

Приєдналася добра чверть міста. Тут були представники влади, церкви та небайдужі жителі самого Фастова. До речі, акція триває вже три роки.

Іванка ще школярка, але вирішила приєднатися до дійства. Дівчинка навчається в 9 класі та розповідає, що для неї ця акція – спосіб приєднатися до історії.

Іванка визнається, що довгий час просто не звертала уваги на те, важлива подія відбулася в її рідному місті. Місцеві звуть історичний вагон “будка”.

Цікаво, що насправді ніхто точно не знає, чи дійсно цей залізничний музей є справжньою частиною складу. Історики схильні вважати, що це може просто схожий вагон.

Відкрили пам’ятник у 2002 році. За цей час вагон пережив дві світові війни, голодомор, відправлення першої людини в космос, акт прийняття незалежності. Зараз поїзд стоїть відреставрований і тільки розбите скло видає про нього всю правду.

Вибрали Фастів для підписання угоди через те, що з нього було легко вести комунікації та доносити інформацію краях.