Субота, 21 Травня, 2022

Що кажуть жителі Києва про війну та про вибухи у місті?

Війна кардинально змінила звичне життя киян та стала випробуванням для тих із них, хто опинився у зоні ракетних ударів окупантів. Вже понад місяць російські війська обстрілюють столицю та найближчі регіони, намагаючись їх захопити. У зв’язку з цим люди залишаються вночі у укриттях, дотримуються правил комендантської години та розповідають про все, що відбувається зараз у місті, пише kyivyes.com.ua.

Ракетні удари руйнують житлові будинки у всіх районах

За останній місяць війни у ​​столиці було зруйновано 80 будинків. За словами киян та мера міста, найчастіше окупанти обстрілювали Подільський, Святошинський та Оболонський райони. Загальна кількість постраждалих становить майже 300 людей. Із них 200 загинули внаслідок падіння уламків збитих російських ракет на житлові будинки. Зазвичай росіяни завдають ракетних ударів по житлових кварталах Києва на світанку поки люди ще сплять і противник не готовий до активних захисних дій.

Нещодавно одними із постраждалих стала сім’я у багатоповерховому будинку Подільського району. Внаслідок ракетного удару люди вижили, але стіни їхньої квартири були частково зруйновані. Також у будинку більше немає електрики та опалення, тому тепер він не придатний для життя. Чоловік вивіз свою дружину та 2 доньок в інше місце, де вони далі житимуть.

«Ракета російських окупантів все зруйнувала, у тому числі наш будинок. Зараз ми хочемо вивезти звідси те, що можна в подальшому використати. Головне те, що ми залишилися живими і ніхто не був поранений», — сказав він. 

У КМДА повідомили з цього приводу, що після війни всі зруйновані будинки обов’язково будуть відновлені за рахунок державних коштів. Детальну інформацію про це кияни можуть переглянути у додатку «Дія».

На вулицях Києва ходять диверсанти, які здійснюють правопорушення

Жителі міста регулярно повідомляють поліції про правопорушення диверсантів. Вони ставлять мітки на дахах будинків, запускають дрони з вибухівками та іншими способами руйнують об’єкти інфраструктури. Також диверсантів кілька разів бачили у київському метро. Вони були дивно одягнені, розмовляли російською з типовим акцентом і мали боєприпаси. 

За словами Віталія Кличка, зараз у місті працює 100 мобільних бригад, призначених для виявлення та арешту диверсантів. Кияни кажуть, що вони не орієнтуються у місцевості та просять у перехожих телефон. У такому разі не варто надавати допомогу незнайомцям.

Місто зміцнюють з усіх боків 

Майже на всіх мостах та дорогах у Києві встановлені блокпости. У зв’язку із цим кияни радять перед поїздкою обов’язково брати із собою особисті документи. Зараз багато хто з них відчуває себе в безпеці, оскільки в кожному районі міста на дорогах є огорожі у вигляді мішків, металевих конструкцій, бетонних блоків та цегли. За словами киян, співробітники поліції та тероборони створюють нові перекриття та обмеження для проїзду з метою збереження безпеки на випадок штурму міста. Крім цього, вони запобігають оточенню столиці російськими військовими з різних боків та спробам ворога наблизитися до кордонів. Також про оборону Києва розповідає мер у соц. мережах:

«Друзі! Дорогі кияни! Бої відбуваються близько коло Києва. Місто акумулює усі ресурси для оборони столиці для життєзабезпечення мешканців у складних умовах воєнного стану. Сьогодні проїхався деякими блокпостами, встановленими на в’їздах до Києва. Наші військові, тероборона у бойовій готовності та у рішуче готові дати відсіч ворогові», — повідомив мер міста Віталій Кличко.

Через вибухи та обстріли в найближчих регіонах відбувається евакуація населення 

На Київщині регулярно відбуваються вторгнення окупантів в селища та міста. У деяких із них зруйновано багато житлових будинків та адміністративних установ, тому людей евакуюють до інших регіонів. Станом на 28 березня для них створили такі гуманітарні коридори: Велика Димерка — Бровари; Богданівка — Бровари; Макарів — Житомир; Бервіця — Бровари. Також усі охочі можуть евакуюватися до Києва, де зараз найбезпечніше. За словами місцевих жителів, багато приїжджих людей з найближчих регіонів залишаються жити в Києві у своїх знайомих, друзів або орендують тут житло.

«Однокімнатні, як і раніше, здають у діапазоні 4 — 8 тис. грн, а двокімнатні за 10-15 тис», — розповіла киянка Оксана Мельник. Вона виїхала з Києва із сім’єю 14 березня, і зараз здає квартиру в оренду.

Киянам надають допомогу благодійні організації 

Після початку війни багато жителів міста залишилися без роботи, допомоги та підтримки. Тому зараз у Києві працюють сотні волонтерів. Вони доставляють продуктові набори, ліки, засоби гігієни та товари для дому всім тим, хто опинився у скрутній життєвій ситуації або чий дохід становить менше 2 прожиткових мінімумів. У кожному районі є соціальні центри обслуговування:

«У цьому місці ми робимо сортування вантажів, які нам доставляють у великих ящиках та упаковках. Борошно до борошна, картопля до картоплі, хліб до хліба. Нам передають усе: продукти, підгузки, серветки, медикаменти. Все є, все буде гаразд, перемога за нами!», — каже волонтер на ім’я Тетяна.