П’ятниця, 20 Травня, 2022

Місто-фортеця: як Київ зміцнює оборону?

Головною метою РФ є захоплення найбільшого міста України — Києва. Тут проживає близько 2 млн людей та розташовані головні адміністративні будівлі країни, тому щодня його обороняє найбільша кількість українських військових з усіх боків. Також в умовах військового стану уряд постійно посилює оборону Києва, щоб запобігти його штурму росіянами та підтримувати безпечні умови життя мирних громадян, пише kyivyes.com.ua.

На дорогах та біля стратегічних об’єктів встановлюють блокпости та огорожі

Після початку війни українські захисники цілодобово контролюють пересування людей та транспорту на дорогах. Спеціально для цього у місті почали встановлювати блокпости, біля яких у кожного поліцейські перевіряють особисті документи. За останній місяць кількість блокпостів у місті збільшилася до кількох десятків. Тепер їх можна побачити у кожному районі. 

Також у Києві помітно уповільнений рух транспорту на дорогах через безліч обмежень. Для того щоб війська РФ не змогли захопити місто у разі масштабного вторгнення, військові та волонтери перекрили дороги різними огорожами: металевими конструкціями, бетонними блоками, цеглою, мішками з цементом…

Волонтери роблять запаси військової техніки, зброї, спецформи, продуктів

Наразі у Києві працюють сотні волонтерів у благодійних організаціях. Вони не тільки забезпечують населення всім необхідним у період війни, але ще й роблять запаси на випадок виникнення надзвичайної військової ситуації у місті. Волонтери доставляють у військові підрозділи техніку, зброю, спецформу, продукти та все те, що зараз потрібне українським захисникам для підтримки надійної оборони міста. За словами голови військової адміністрації Києва генерала Миколи Жернова, завдяки новим постачанням техніки, зброї та всього того, що доставляють волонтери, військові та поліція втретє запобігли спробам росіян взяти Київ у кільце — оточити його з усіх боків.

Поліція створює у місті мобільні бригади для виявлення та арешту диверсантів

Незважаючи на те, що зараз у Києві немає російських військових, поліція регулярно фіксує випадки мародерства на вулицях, наприклад, підпали будівель, вибухи та мітки на дахах будинків. Їх роблять диверсанти — учасники російських розвідувальних груп. Вони намагаються дестабілізувати ситуацію в місті, завдати ворогові максимум втрат за мінімальних зусиль і викликати паніку серед людей. У зв’язку із цим поліція створює у місті нові мобільні бригади, призначені для усунення диверсантів. Після виявлення співробітники поліції їх одразу ж затримують. За словами Віталія Кличка, протягом місяця у столиці було затримано 127 учасників диверсійних груп.

Мобільні бригади працюють у посиленому режимі, щоби повністю контролювати військову ситуацію в місті. За останній місяць їх кількість зросла до 100. Таким чином київська влада зміцнює оборону міста.

Ряди тероборони Києва поповнюють добровольці зі всієї України та інших країн

Сьогодні тисячі українських військових забезпечують оборону міста у період війни, при цьому їхня кількість постійно збільшується. Чоловіки до 60 років з України та найближчих країн світу поповнюють ряди тероборони. Вони проходять військове навчання, після чого отримують зброю та спецформу та приступають до роботи. Завдяки цьому в місті відбувається формування нових військових груп та цілих підрозділів. Вони є додатковим захистом мирного населення Києва.

Збройні сили України посилюють контроль за рухом російських військових у Київській області

Надійний захист Києва, як столиці України, є основою збереження свободи та незалежності українців. Зараз для захисту міста військові та поліція використовують не лише техніку та зброю, а й сучасні повітряні пристрої (літаки-бомбардувальники, дрони) під час здійснення контролю за пересуванням ворога. Також до кордонів Києва та найближчих населених пунктів Київської області вирушають українські розвідувальні групи, щоб своєчасно зупинити атаку ворога, переконатися у безпеці місцевого населення та зміцнити захисні військові позиції.