Субота, 21 Травня, 2022

В окупації: що відбувається у селищі Іванків на Київщині, який захопили росіяни?

Протягом останнього місяця селище Іванків у Вишгородському районі Київської області залишається під контролем російських окупантів. Вони заблокували всі шляхи проїзду, тому сюди неможливо доставити гуманітарну допомогу та приїхати з метою евакуації людей. Докладніше про те, як вони тепер живуть і як виглядає селище внаслідок вторгнення російських військ далі на kyivyes.com.ua.

Як поводяться окупанти в Іванкові? 

Люди, яким вдалося втекти з цього селища, розповіли про все, що там відбувається. З’ясувалося, що в цій місцевості окупанти контролюють пересування місцевих жителів і нікому не дозволяють виїжджати до найближчих населених пунктів. За словами мешканців Іванкова, під час обшуків вони перевіряють телефони та за бажанням можуть їх знищити. Крім цього, вони чергують на блокпостах на дорогах, вулицях та тимчасових воєнних підрозділах, які зараз знаходяться в Іванкові. 

Окупанти радять місцевим жителям не їздити на автомобілі та не виходити зі своїх будинків. Інакше їх можуть розстріляти чи пограбувати. Також вони зруйнували деякі будівлі т дорогах, щоб до Іванкова не могли заїхати українські військові та волонтери.а встановлювали свої блокпости на

Російські окупанти поводяться безжально по відношенню до місцевих жителів і скоюють злочини, які є мародерством. Наприклад, грабують будинки, звідки виносять цінні речі та гроші. Ще були випадки, коли вони виганяли людей зі своїх власних будинків, а самі там залишалися жити.

Стан інфраструктури

У цьому селищі більшість будинків залишилися неушкоджені після окупації росіянами, але серед них є й зруйновані конструкції, мости та дороги. Також тут часто можна побачити техніку окупантів та наслідки військових дій у вигляді розбитих вікон, пошкоджень доріг, зруйнованих стін будинків…

Багато жителів Іванкова кожного дня ховаються від окупантів у підвалах, які руйнують будинки, аптеки, магазини. За словами тих людей, які звідси втекли, з 4 березня тут немає мобільного зв’язку, електрики та води. Росіяни довели селище до гуманітарної катастрофи. Вони постійно ходять біля будинків, контролюючи все те, що відбувається навколо. Іноді просять води та їжі у місцевих жителів, і при цьому їм погрожують застосувати зброю, якщо вони виходитимуть з будинків.                         

Евакуація людей

Деякі іванківці ризикують життям, намагаючись самостійно виїхати на авто з окупованого селища. За останній тиждень було 5 таких випадків, коли їм вдавалося звідти вибратись та вижити. А ось інші люди залишаються там у укриттях та своїх будинках в умовах повної ізоляції та відсутності необхідних товарів для життя. 

За словами Володимира Зеленського, за весь час війни збройні сили Київської області смогли звільнити 30 селищ у найближчих регіонах від окупації російськими воєнними, тому є шанс на порятунок людей в Іванкові. Але поки що військова ситуація в цьому селищі залишається напруженою і все ще невідомо, коли з’являться гуманітарні коридори для проведення евакуації населення до найближчих безпечних регіонів.