Неділя, 1 Серпня, 2021

Сумніваєтеся в якості води з-під крана? Ось що треба робити

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Які функції виконує Офіс Президента України?

Що таке Офіс Президента, яка його структура та основні функції і завдання? Далі розповідає “Kyivyes.com.ua”. У 2019 році було прийнято нове положення про діяльність Офісу...

Що зробив Віталій Кличко для Києва за 5 років?

У червні 2014 Віталій Кличко здобув перемогу на виборах за крісло Київського міського голови. Трьома тижнями пізніше зайняв ще й пост Голови Київського міської...

Віталій Кличко: від боксера до мера Києва

Народився Віталій Володимирович Кличко в Біловодську в 1971 році. Життя у нього дуже насичене. Адже Віталій зміг стати не тільки відомим на...

Кожен з нас має гарантоване право на чисту питну воду у своїй домівці. Проте теорія та практика часто – не одне і те ж. Далі на kyivyes.

У «Київводоканалі» запевняють, що для того, щоб вода, яка тече з-під крана киян, була придатна для пиття, цілодобово працюють три лабораторії.

Працівники лабораторій контролюють якість води на всіх етапах – від підготовки до доставки, від водозабору до подачі у розподільчу мережу, на насосних станціях та 35 точках водорозподільної мережі, які розміщені по всьому Києві.

Варто знати!

Згідно із законодавством до меж обслуговування «Київводоканалу» не входять внутрішньобудинкові мережі. Їхнє завдання – обслуговування мережі лише до входу в будинок.

Саме тому через старі мережі, які часто є зношеними та розміщені всередині будинків, питна вода у домівках киян може бути забрудненою.

Що робити, якщо вода з-під кран викликає сумніви у її якості?

Потрібно зателефонувати до call-центру за номером (044) 202-02-02 або до аварійної служби за номерами 15-81 чи (044) 200-73-01 й залишити заявку щодо якості води.

При цьому слід вказати П.І.Б, адресу, контактний телефон та розповісти, що саме вам не подобається (зміна кольору та/або запаху).

Чим допоможуть у «Київводоканалі»?

Співробітники «Київводоканалу» візьмуть проби на вході в будинок, а також у кількох квартирах по стояку. Це потрібно для того, щоб з’ясувати, де саме знаходиться джерело забруднення.

Це може бути міська мережа, весь будинок, конкретний стояк чи окрема квартира.

Що далі?

Після отримання результатів аналізів буде прийнято одне з рішень:

  1. Якщо проблема виявлена всередині будинку, у «Київводоканалі» нададуть припис обслуговуючій компанії (жеку чи ОСББ) та дадуть рекомендації щодо промивки чи заміни внутрішньобудинкових мереж.
  2. Якщо проблему виявлена на вході в будинок, буде організовано позапланову промивку вуличних мереж. Після цього буде здійснено контроль якості води.

Варто знати

Інколи, коли ви їдете на кілька тижнів і комунікаціями ніхто не користується, смак і запах води у квартирі може бути неприємним. У такому разі після повернення варто продовж кількох хвилин спустити воду, яка застоялась у трубах.

Раніше у «Водоканалі» також розповіли про те, що робити, якщо:

  • Вода має коричневий колір. Не лякайтеся – скоріш за все, у будинку проводяться якісь роботи і залишк іржі, що розміщені на стінках труб, внаслідок гідроудару, потрапили у воду. Відкрийте кран, зачекайте кілька хвилин, поки брудна вода стече і насолоджуйтеся чистою.
  • Вода має хлорований запах. Не хвилюйтеся, хлорка використовується для обеззараження і її використовують лише в межах норми. Навпаки, така вода є безпечнішою для вашого здоров’я, а в багатьох інших країнах норми вмісту хлору  у воді набагато вищі, ніж в Україні.
  • Вода має бульбашки і білий колір. У бульбашках немає нічого страшного, це просто вуглекислий газ. Наберіть таку воду у склянку, зачекайте кілька хвилин і ви переконаєтеся – вона чиста і прозора.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Поради киянкам: як позбутися від зморшок в домашніх умовах

Стан шкіри обличчя, її природний колір і пружність — "головна біль" для більшості жінок починаючи з 30 років. А якщо мова йде...

Як ботокс рятує киянок від зморшок і чому його не потрібно боятися

Поняття "ботокс" знайоме багатьом, але частіше в негативному сенсі та з чуток, оскільки, якщо попросити розповісти, що ж такого в цьому препараті...

Подарунок подрузі: що подарувати, якщо ви давно не бачилися?

Чим старше ми стаємо, тим на жаль, менше часу у нас залишається на зустрічі з друзями, адже основну увага бере на себе...

Які подарунки можна подарувати при будь-яких обставинах?

Завжди шукати оригінальні та незвичні презенти – дуже не просто справа. Особливо це стосується тих випадків, коли часу обмаль, та ви не...

Смартквартири — новий напрямок на ринку нерухомості

Останнім часом серед жителів столиці все більшої популярності набирають смартквартири. Про це говорить як підвищений попит на ринку нерухомості, так і безліч...