Субота, 2 Липня, 2022

Особливості покупки автомобіля на території ДНР

Сьогодні в українських автолюбителів немає проблем з пошуком транспорту з пробігом. При цьому не має особливого значення місце проживання покупця, адже знайти підходящий варіант можна дистанційно на спеціалізованих сайтах в мережі. А до реального огляду можна переходити вже на фінальному етапі угоди. Але, погоджуючись на придбання авто в Донецьку потрібно враховувати деякі нюанси через особливості ситуації відбувається в даному регіоні.

Онлайн-перевірка транспортного засобу

Щоб вигідно купити автомобіль в ДНР потрібно почати пошуки на AUTO.RIA №1 серед популярних українських сайтів, що пропонують свої послуги на ринку. Завдяки значній базі автомобілів з усіх українських регіонів тут щодня відбуваються 1400 успішних покупок і продажів. Але щоб угода пройшла безпечно потрібно перевірити юридичну чистоту автомобіля. При цьому все можна зробити, дистанційно використовуючи:

  • Спеціалізовані сайти в мережі. За невелику плату можна перевірити наявність транспортного засобу в базі викрадених. Це можна зробити, використовуючи серійний номер або дані реєстраційного свідоцтва.
  • Єдиний реєстр транспортних засобів. Через офіційний сайт сервісного центру МВС можна перевірити наявність обтяжень на автомобіль. Це стосується транспорту, що знаходиться в заставі або під арештом.

На жаль, на українському ринку часто продаються автомобілі по дублікату паспорта. У даній ситуації потрібно з’ясувати причини його отримання. Якщо він оформлений замість втрачених документів, то в цьому немає нічого страшного. Але часто таким способом користуються шахраї для продажу проблемних машин.

Важливі пункти основного договору

Основним документом, що підтверджує покупку транспортного засобу, є договір купівлі-продажу. Після внесення змін до чинного цивільний кодекс його нотаріальне завірення більше не обов’язково. Документ набирає чинності після підпису покупцем і продавцем.

Важливо щоб при складанні договору брали участь обидві сторони угоди. В іншому випадку контракт може містити пункти вигідні для покупця або продавця.

Правильно складена угода має відображати наступну інформацію:

  • Дату і місце складання договору. Дана інформація заздалегідь обговорюється зацікавленими сторонами угоди.
  • Інформацію, що ідентифікує особу покупця і продавця. Її беруть з цивільних паспортів учасників угоди. Неприпустимо наявність в документі граматичних помилок, які можуть послужити підставою визнання угоди недійсною.
  • Технічні параметри авто. Важливо наявність серійного номера, vin-коду і опису основних вузлів і агрегатів. Додатково складається передавальний акт.
  • Вартість і спосіб передачі грошей. Це може бути внесення фіксованої суми, розстрочка або кредит.

Можливість проведення тест-драйву

Не варто вірити твердженням продавця що машина більшу частину часу зберігалося в опалювальному громадян боксі. Зазвичай привабливий зовнішній вигляд авто – це результат якісної передпродажної підготовки. Тому важливо домовитися з продавцем про особисту зустріч для тестування машини в реальних умовах. Це дозволить визначити стан двигуна, трансмісії та інших агрегатів, ремонт яких обійдеться дорого новому власнику.

Тестуючи машину на дорозі потрібно перевірити гальмівний шлях, динаміку розгону, якість роботи ходової системи. Будь-які відхилення від встановлених норм стануть вагомим приводом для торгу. Важливо переконатися, що транспортний засіб утримує задану водієм траєкторію. Якщо машина йде в бік при відпущеному кермі по рівній дорозі, можливо змінилася кузовна геометрія після аварії.

Потрібно з’ясувати у продавця як часто і де проходило технічне обслуговування. Власнику автомобіля нічого приховувати від покупця тому у нього відповіді будуть швидкими і чіткими. По можливості потрібно з’ясувати реальні свідчення пробігу. Робити це краще за непрямими ознаками зношеності салону.

На жаль не всі автолюбителі добре розбираються в технічних особливостях перевірки автомобілів з пробігом. У даній ситуації можна взяти на огляд знайомого механіка. Так само можна звернутися на станцію техобслуговування. Фахівці СТО зможуть виявити не тільки явні, а й приховані проблеми.

Купити або продати

Тут потрібно враховувати статус, марку і вік транспортного засобу з пробігом. Підвищеним попитом користуються машини, що зійшли з конвеєра в останні 6-7 років. Вони досить втратили в ціні, але не мають критичного зносу. Плюс до всього на такий транспорт є всі необхідні комплектуючі і витратні матеріали у вільному продажу. А ось від автомобіля старше 10 років краще відмовитися. Навіть якщо це преміальна іномарка в нормальному технічному стані з її ремонтом і обслуговуванням буде багато проблем.