Неділя, 26 Червня, 2022

У Київводоканалі розповіли, як можна оплатити борг за комуналку по частинах

Якщо ви сумлінний платник не лише податків, але й завжди вчасно оплачуєте рахунки за комунальні послуги, проте «щось пішло не так» і у вас виник борг, у «Київводоканалі» пропонують його реструктурувати. Далі розповість kyivyes.

Умови реструктуризації

Якщо борг не надто великий – до 3 тисяч гривень – звертайтеся до «Центрів комунального сервісу». У Києві таких центрів поки що п’ять, перелік адрес можна знайти тут. Варто зазначити, що для зручності споживачів тут функціонує електронна черга.

Якщо ж сума боргу від 3 до 10 тисяч гривень, слід їхати за адресою: м.Київ, вул. Електротехнічна, 16 та звернутися до кабінету 404 – саме там розташований Розрахунковий департамент.

Що взяти з собою

Необхідні документи для укладання угоди реструктуризації:

  • Паспорт;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • документ, який підтверджує право власності або право на користування на житло. Це може бути свідоцтво про приватизацію, договір купівлі-продажу, договір оренди і т.п.;
  • витяг з держреєстру речових прав на нерухоме майно;
  • якщо угоду укладатиме довірена особа – довіреність.

Скільки доведеться платити

Розрахунок проводиться таким чином, щоб сума платежів, які будуть вносити громадяни, щоб оплатити поточні платежі та платежі для погашення реструктуризованої заборгованості, не перевищували:

  • 25% сукупного доходу всіх членів сім’ї (для працюючих громадян), який визначається при нарахуванні субсидій;
  • 20% – якщо громадяни є пенсіонерами чи отримують будь-який вид соціальної допомоги.

На скільки можна «розтягнути» виплату боргу

Термін реструктуризації боргу – до 60 місяців. Він залежить від суми боргу та рівня доходів боржників на час підписання угоди.

А якщо не платити?

Якщо у вас є борг за житлово-комунальні послуги і ви відмовляєтеся його оплачувати у добровільному порядку або ж укладати угоду реструктуризації, то з вас можуть стягнути борг у судовому порядку.

Більше  того – судовий процес буде проходити за «спрощеним» порядком згідно зі ст. 95 Цивільно-процесуального кодексу.

В результаті буде видано судовий наказ навіть без виклику боржника.

Якщо ж боржник відмовиться виконувати і рішення суду, його рухоме та нерухоме майно можуть арештувати.

Якщо боржник не платить навмисне – можливе відкриття кримінального провадження за статтею 382 Кримінального кодексу –за невиконання судового рішення.