Вівторок, 19 Березня, 2024

Як змінити інтернет-провайдера

Інтернет став невід’ємною частиною життя будь-якого сучасного користувача. Завдяки Всесвітній павутині ми дізнаємося останні новини, проводимо вільний час, вчимося і працюємо. Стабільна якість зв’язку, відсутність збоїв, оптимальні тарифи і швидка реакція техпідтримки – це тільки частина вимог, яким повинен задовольняти провайдер.

Якщо ви плануєте підключити інтернет в Києві, вам доведеться проаналізувати ринок, оскільки свої послуги пропонують десятки компаній. Кожен провайдер намагається зацікавити клієнтів приємними бонусами, доступними тарифами і знижками. У деяких випадках розірвання договору з компанією – вимушений захід.

В яких випадках доводиться відмовлятися від послуг провайдера

Основні недоліки компаній, що пропонують інтернет-підключення:

  • низька швидкість передачі даних, яка не відповідає заявленій;
  • обриви зв’язку і нестабільне підключення;
  • регулярні аварії на лініях, через що немає ніякої стабільності;
  • постійне збільшення абонплати;
  • некваліфікована підтримка.

Перед тим, як відмовлятися від послуг провайдера, потрібно впевнитися, що проблема саме на його боці. На даний момент в мережі є безліч сервісів, що дозволяють швидко визначити фактичну швидкість підключення.

Причини зниження швидкості

Основним показником якості роботи компанії є саме швидкість передачі даних. У тарифному плані завжди вказується точна цифра, на яку орієнтується користувач. Однак іноді ці показники розходяться з фактичними. Деякі провайдери вказують можливу швидкість.

Іноді причини зниження швидкості передачі даних – на стороні користувача:

  • старий роутер або нестабільна робота модему;
  • пошкоджені кабелі;
  • одночасне підключення великої кількості девайсів;
  • багато меблів в приміщенні;
  • наявність бетонних перегородок, що ускладнюють передачу сигналу.

Якщо ви використовуєте Wi-Fi-модем, причина зниження швидкості може бути обумовлена ​​віддаленістю комп’ютера від роутера, а також перешкодами в кімнаті. Тоді вимірювання швидкості за допомогою веб-сервісу не дасть точного результату. Отримати реальну цифру можна тільки підключивши вхідний провід до комп’ютера.

В першу чергу потрібно перевірити кабель на наявність пошкоджень і обривів. При необхідності відновіть прошивку модему. Роутер може працювати в діапазоні 2.4 або 5 ГГц, в деяких моделях передбачається можливість автоматичного перемикання між даними діапазонами. Як показує практика, найбільш високе навантаження лягає саме на низькочастотні мережі.

Як змінити провайдера правильно

Розірвання договору необхідно оформити документально. Припинення відносин з компанією в односторонньому порядку – не найкращий варіант. У деяких випадках компанії продовжують нараховувати абонплату за рахунком абонента протягом декількох місяців. Після певного терміну провайдер може звернутися до суду, щоб стягнути борг. Якщо ви вирішили припинити співпрацю з компанією, уважно вивчіть договір, в якому прописані всі моменти щодо розірвання документа.

Якщо послуга оплачується абонентом наперед, надлишки коштів провайдер зобов’язується повернути. У разі післяплати компанія отримує від користувача компенсацію часу фактичного надання послуги. При виборі нового провайдера потрібно проаналізувати ринок і перевірити відгуки про компанії, щоб уникнути проблем у подальшому. Що стосується вибору тарифів, то зазвичай найбільш вигідні пропозиції – пакетні, які включають одночасно інтернет, цифрове ТБ, кінозал та інші додаткові послуги. Виходьте з того, що вам потрібно.

.,.,.,.