Вівторок, 16 Серпня, 2022

Віталій Кличко: від боксера до мера Києва

Народився Віталій Володимирович Кличко в Біловодську в 1971 році. Життя у нього дуже насичене. Адже Віталій зміг стати не тільки відомим на весь світ спортсменом, але й мером столиці України. Як же це йому вдалося? Розглянемо детальніше, пише “kyivyes.com.ua“.

Віталій народився в сім’ї військовослужбовця. Що цікаво, що рід Кличків сягає ще козаччини. Прадід та багато родичів з батькової сторони померли під час голоду або ж постраждали під час репресій.

А ось зі сторони мами – є єврейське коріння. Більшість з родичів було розстріляно під час Голокосту в 1940-х роках.

Боксерська кар’єра

Кличко захопився єдиноборствами, проте більше всього сподобався кікбоксинг. 

Віталій став боксером-професіоналом, що виступав у важкій вазі. Також він – кікбоксер. Власник звання “Почесний” та “Вічний” чемпіон світу з боксу по версії WBC.

Кличко встиг стати чемпіоном світу з боксу серед професіоналів по версії WBO (1999-2000).  Він шестикратний власник титулів чемпіона світу з кікбоксингу. Тричі ставав чемпіоном України з боксу серед  любителів. Кличко є членом Міжнародної зали боксерської слави.

В серпні 2003 року створює разом з братом благодійну організацію “Фонд братів Кличко”.

В 2005 році Віталій вирішив покинути спортивну кар’єру, проте в 2007 – знову її відновив. І вже повністю завершив свою спортивну діяльність в 2013 році.

Головним тренером для Віталія був Фріц Здунек.

В якості боксера перші 25 боїв Кличко закінчив нокаутом до 6 раунда. Цим самим він побив світовий рекорд.

Перша поразка у Кличка була від Криса Берда в квітні 2000 року. Під час поєдинку Віталій отримав травму і продовжував боксувати. В перерві між 9 і 10 раундом Кличко відмовився продовжувати боксувати через сильний біль.

Політична діяльність

Все розпочалось в 2005 році. Тоді Кличко став вперше радников президента поза штатом.

В 2006 році Віталій балотується одночасно у Верховну Раду, Київраду і як лідер Блоку “Пора – ПРП”. Також він боровся за місце мера Києва. В 2006 році зайняв 2 місце.

В 2010 році він стає головою партії УДАР.

В жовтні 2012 року УДАР проходить у Верховну Раду і отримує 42 депутатських мандати. 

В 2014 році Кличко підтримав кандидатуру Петра Порошенко на президентських виборах. 

Цього ж року в травні Кличко перемагає на виборах і стає мером Києва.

В 2020 році на місцевих виборах Кличко також претендує на місце голови столиці. Цікаво, чи переможе він в результаті? Скоро побачимо, чи вдасться боксеру успішно продовжити свою політичну діяльність.

.