Оскільки зубним лікарям доводиться працювати з різними клінічними випадками у пацієнтів будь-якого віку, то і до анестезії в стоматології, з видами і особливостями якої ознайомимося нижче, пред’являються виняткові вимоги. Адже практично всі маніпуляції доктора супроводжуються різної інтенсивності больовим синдромом.
Як зараз знеболюють?
У клініці Ora Pro Clinic використовуються 2 види анестезії в стоматології – місцева і загальна. Перша забезпечує тимчасову втрату больових і тактильних відчуттів на ділянці, де будуть проводитися лікувальні маніпуляції. В абсолютній більшості випадків лікарі користуються саме місцевим знеболенням.
Другий різновид застосовується для самих масивних і тривалих втручань, людей з психічними розладами, пацієнтів з алергією на місцеві анестетики, а особливо широко – в дитячій стоматології.
Малюки бояться найменшого болю, в тому числі і від уколів місцевого знеболювання. Їх неможливо повноцінно зафіксувати, а самі вони не зможуть тривалий час сидіти повністю нерухомо. Тому лікарі Ora Pro Clinic воліють занурювати таких пацієнтів в медикаментозний сон.
Існує ще один перехідний вид – седація на тлі місцевої анестезії.
Місцева
Якщо маніпуляція має малий або середній обсяг і проводиться дорослому пацієнту, то в більшості випадків перевага буде віддана місцевій анестезії в стоматології. З її допомогою виконують такі втручання:
- установка коронок, накладок;
- вживляння імплантів;
- чистка каналів;
- лікування ясен;
- видалення тканин, змінених каріозною поразкою.
Такий вид знеболювання буває:
- аплікаційний – знеболюючий засіб у вигляді гелю наносять на слизову оболонку ротової порожнини (для дітей, перед ін’єкцією або екстракцією молочних зубів);
- інфільтраційний – неглибокий укол, що відключає периферію нерва (пульпіт, карієс, невеликі оперативні втручання);
- провідникова анестезія в стоматології – глибока ін’єкція, яка відключає великі нервові стовбури відразу на половині щелепи (операції, запалення, складні видалення).
У деяких випадках для посилення ефекту лікарі додатково використовують седацію.
Загальна
Пацієнт під дією інгаляційних або ін’єкційних препаратів входить в несвідомий стан, відбувається розслаблення скелетної мускулатури, больові відчуття губляться у всьому тілі.
Така анестезія в стоматології застосовується для проведення масивних щелепно-лицьових хірургічних втручань, при наявності у пацієнта панічних атак, інших психічних розладів і захворювань. Дітям, особливо віком до 3-х років, також без неї не обійтися. Адже вони бояться і чинять активний опір діям медиків, унеможливлюючи їх роботу.
Люди, у яких проба на анестезію в стоматології показала непереносимість будь-яких місцевих знеболюючих, також лікуються під наркозом.
Терапія уві сні
Лікування зубів уві сні – це найбільш підходяща методика для лікування маленьких пацієнтів. Малюкові надягають на обличчя маску, він робить кілька вдихів і глибоко засинає. Методика відноситься до щадних, рідко провокує побічні ефекти і дозволяє плавно регулювати дозування препарату (найефективнішим в наші дні вважається Севоран).
Іншим способом занурення в сон є глибока внутрішньовенна седація. При цьому не відбувається придушення свідомості, як під час звичайного наркозу. Медикаментозний сон має свої протипоказання:
- ГРЗ;
- серцеві вади;
- великий дефіцит ваги;
- інфекційно-запальні патології дихальних шляхів в гострій фазі;
- серцева недостатність.
Також протипоказанням є алергічні реакції на використовувані медикаменти.
Фахівці Ora Pro Clinic забезпечують комфортне лікування навіть для самих чутливих пацієнтів.