Четвер, 23 Червня, 2022

Види стоматологічної анестезії та їх відмінності

Оскільки зубним лікарям доводиться працювати з різними клінічними випадками у пацієнтів будь-якого віку, то і до анестезії в стоматології, з видами і особливостями якої ознайомимося нижче, пред’являються виняткові вимоги. Адже практично всі маніпуляції доктора супроводжуються різної інтенсивності больовим синдромом.

Як зараз знеболюють?

У клініці Ora Pro Clinic використовуються 2 види анестезії в стоматології – місцева і загальна. Перша забезпечує тимчасову втрату больових і тактильних відчуттів на ділянці, де будуть проводитися лікувальні маніпуляції. В абсолютній більшості випадків лікарі користуються саме місцевим знеболенням.

Другий різновид застосовується для самих масивних і тривалих втручань, людей з психічними розладами, пацієнтів з алергією на місцеві анестетики, а особливо широко – в дитячій стоматології.

Малюки бояться найменшого болю, в тому числі і від уколів місцевого знеболювання. Їх неможливо повноцінно зафіксувати, а самі вони не зможуть тривалий час сидіти повністю нерухомо. Тому лікарі Ora Pro Clinic воліють занурювати таких пацієнтів в медикаментозний сон.

Існує ще один перехідний вид – седація на тлі місцевої анестезії.

Місцева

Якщо маніпуляція має малий або середній обсяг і проводиться дорослому пацієнту, то в більшості випадків перевага буде віддана місцевій анестезії в стоматології. З її допомогою виконують такі втручання:

 • установка коронок, накладок;
 • вживляння імплантів;
 • чистка каналів;
 • лікування ясен;
 • видалення тканин, змінених каріозною поразкою.

Такий вид знеболювання буває:

 • аплікаційний – знеболюючий засіб у вигляді гелю наносять на слизову оболонку ротової порожнини (для дітей, перед ін’єкцією або екстракцією молочних зубів);
 • інфільтраційний – неглибокий укол, що відключає периферію нерва (пульпіт, карієс, невеликі оперативні втручання);
 • провідникова анестезія в стоматології – глибока ін’єкція, яка відключає великі нервові стовбури відразу на половині щелепи (операції, запалення, складні видалення).

У деяких випадках для посилення ефекту лікарі додатково використовують седацію.

Загальна

Пацієнт під дією інгаляційних або ін’єкційних препаратів входить в несвідомий стан, відбувається розслаблення скелетної мускулатури, больові відчуття губляться у всьому тілі.

Така анестезія в стоматології застосовується для проведення масивних щелепно-лицьових хірургічних втручань, при наявності у пацієнта панічних атак, інших психічних розладів і захворювань. Дітям, особливо віком до 3-х років, також без неї не обійтися. Адже вони бояться і чинять активний опір діям медиків, унеможливлюючи їх роботу.

Люди, у яких проба на анестезію в стоматології показала непереносимість будь-яких місцевих знеболюючих, також лікуються під наркозом.

Терапія уві сні

Лікування зубів уві сні – це найбільш підходяща методика для лікування маленьких пацієнтів. Малюкові надягають на обличчя маску, він робить кілька вдихів і глибоко засинає. Методика відноситься до щадних, рідко провокує побічні ефекти і дозволяє плавно регулювати дозування препарату (найефективнішим в наші дні вважається Севоран).

Іншим способом занурення в сон є глибока внутрішньовенна седація. При цьому не відбувається придушення свідомості, як під час звичайного наркозу. Медикаментозний сон має свої протипоказання:

 • ГРЗ;
 • серцеві вади;
 • великий дефіцит ваги;
 • інфекційно-запальні патології дихальних шляхів в гострій фазі;
 • серцева недостатність.

Також протипоказанням є алергічні реакції на використовувані медикаменти.

Фахівці Ora Pro Clinic забезпечують комфортне лікування навіть для самих чутливих пацієнтів.