Неділя, 26 Червня, 2022

Поради фахівця: де встановити бойлер

Купили водонагрівач, важливо його правити розмістити, щоб отримати оптимальну віддачу. Помилки при виборі місця монтажу позначаться несприятливо: більше витрат зажадають встановлення та підключення, можлива неефективна робота встановленого обладнання. Різні види бойлерів (проточні та накопичувальні, підлогові і настінні) відрізняються за внутрішньою будовою, формою, розмірами, обсягом, характеристикам роботи, особливостям обслуговування, вартості. Для миття посуду, наприклад, досить встановити бойлер на 30 літрів, якого з головою вистачить для всіх кухонних потреб.

На що звернути увагу, коли вибираєте місце для монтажу

Збираєтеся встановлювати бойлер, який би ви не купили, відомої фірми або простіше, керуйтеся загальними рекомендаціями фахівців Mix-servis, сервісного центру, який більше 5 років проводить монтаж водонагрівачів:

 • для монтажу настінних моделей вибирайте несучу стіну, бетонну або цегляну. Не ризикуйте даремно, довіряючи неміцним перегородкам. Гіпсокартон, дерево, піноблоки не годяться для розміщення водонагрівача;
 • помістіть бойлер ближче до підводки з холодною водою – з одного боку, і до точок споживання – з іншого. Чим менше ці відстані, тим продуктивніше працює обладнання;
 • забезпечте підключення до розетки безпосередньо, без подовжувача. Це дозволить користуватися водонагрівачем з більшою безпекою, подовжувачі не завжди надійні, часто трапляються загоряння;
 • передбачайте необхідність поточного обслуговування, ремонту без того, щоб проводити демонтаж. Обов’язкова наявність вільного доступу до бойлера. Не варто його завішувати, поміщати в зашиту нішу;
 • щоб виводити воду з накопичувальної системи, клапанів, краще помістити водонагрівач ближче до виходу в каналізацію;
 • при монтажі в приміщеннях, призначених для загального користування, встановлюйте настінний бойлер вище, щоб він не створював людям незручностей при пересуванні.

Як розміщувати бойлер

Грамотний вибір місця для монтажу не буде перешкоджати нормальній експлуатації, не приведе до виникнення небажаних проблем. Розміщувати водонагрівачі різного типу рекомендується так:

 • в невеликій ванній кімнаті найкращим місцем для вертикального бойлера (електричного накопичувального, газового) стане простір над водними комунікаціями, змішувачами, краєм ванни;
 • для компактного бойлера (проточного, плоского) вдалим місцем стане тумба під раковиною. Він виявиться близько і до змішувачів, і до каналізаційного відведення.

Проблема, яку доводиться вирішувати багатьом сім’ям – обмеженість вільного простору. Без водонагрівача не обійтися, але його установка забирає чимало місця. З такого положення вихід знаходять декількома способами:

 • поміщають бойлер в нішу, де знаходяться каналізаційні труби. Таке рішення вимагає ретельної перевірки надійності кріплень, так як через трубу водонагрівач відсунутий далеко від стіни;
 • поміщають над унітазом в туалеті. Бажано вище, щоб обійтися без травм;
 • для підлогових моделей облаштовують меблевий фасад. Ставите бойлер в окрему кімнату, в меблеву стінку, не забудьте, що потрібно залишити простір, хоча б кілька сантиметрів, щоб підключити обладнання до водних комунікацій.

Монтаж в ніші, закритої гіпсокартоном, приховане розміщення водонагрівачів не рекомендуються. Це допустимо тільки в тому випадку, коли при ремонті встановлюєте компактну модель і ще не дійшли до оздоблювальних робіт у ванній кімнаті, санвузлі.

Грамотний вибір місця для монтажу бойлера допоможе оптимально розпорядитися невеликим простором, домогтися комфорту, не втрачаючи в естетиці.