Середа, 18 Травня, 2022

Понад 40 киян-учасників АТО отримали житло в Києві

6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил України. І напередодні цього свята, 4 грудня, мер Києва Віталій Кличко привітав учасників АТО та вручив їм ордери на нові квартири. 27 з них було вручено 4 грудня, а 17 отримають згодом, оскільки це знаходяться на сході країни. Квартири знаходяться в уже зведених будинках та введених в експлуатацію. Далі на kyivyes.

Мер столиці привітав усіх зі святом, та подякував військовим, адже саме вони боронять країну. Також мер наголосив, що він, як міський голова, зобов’язаний допомагати кожному воїну та підтримувати родини тих героїв, які віддали своє життя за Україну. 

Починаючи з 2015 року, за кошти міста було придбано 375 квартир для учасників бойових дій та їх сімей.

Але ця цифра дуже мала, оскільки на черзі стоїть 3685 сімей та одиноких військових громадян. В черзі стоять учасники бойових дій, люди, що отримали інвалідність на війні, а також сім’ї загиблих та померлих учасників антитерористичної операції.

Кличко також зазначив, що на сьогоднішній день до кінця не вирішено питання з земельними ділянками, котрі повинні надаватись учасникам війни згідно закону. Але вже розроблений план дій. А саме сім”ям відшкодовують їх вартість в грошовій формі. В 2020 році 14 членів сімей загиблих учасників отримали компенсацію на загальну суму дванадцять мільйонів гривень.

Сім’ї учасників АТО отримують і матеріальну допомогу. Подібні витрати внесені в бюджет міста. Так, по 5000 гривень отримало близько 30 тисяч військових чи члени їх сімей.

Більше шестисот членів сімей загиблих на сході отримали грошову допомогу в розмірі 25000 гривень. Неповнолітні діти отримують щомісячну виплату в розмірі 3000 гривень. 

Крім цього, учасники АТО та члени їх сімей отримують матеріальну допомогу до інших свят країни. 

На привітанні та врученні ордерів мер подякував кожному військовому за мужність, за волю і любов до української землі.