Середа, 18 Травня, 2022

Підтримка столичних підприємців в умовах локдауну

Наші посадовці в Кабінеті Міністрів не тільки продумують різні схеми локдауну, але й прораховують скільки людей зазнають збитки. Кількість дуже значна – 2 мільйони людей. І тому в Офісі Президента вже підготували ряд законопроектів, котрі допоможуть підприємцям, пише “kyivyes.com.ua“.

От, наприклад, столичний підприємець Михайло розповів журналістам 24 каналу, що з початку пандемії і введення карантину, його доходи зменшились вже втричі. Тому він дуже з великим острахом очікує на введення нового локдауну. Який влада планує ввести вже наприкінці грудня. І продовжиться він, можливу, аж до закінчення новорічних свят. 

Михайло має мережу барів в Києві, але оскільки доходи значно зменшились, то в нього виникають думки про закриття декількох барів. 

Раніше Різдвяні свята були найприбутковішими в бізнесі. А на сьогодні працювати просто невигідно. А на допомогу держави він просто не розраховує. Хоча в інших 

європейських країнах передбачено, що держава покриває до 80% всіх податків.

Яке вирішення проблеми? 

Теперішній уряд в Україні пропонує наступне:

  1. Ті працівники, котрі були звільнені можуть розраховувати на підтримку держави в формі грошової компенсації. Сума допомоги буде складати 8000 гривень.

Але це при умові, що такі кошти в державі будуть, інакше ніяких виплат не буде.

  1. Підприємцям першої групи  держава буде відшкодовувати частину податків. А це близько 200 підприємців. Компенсацію витрат на сплату ЄСВ за найманих працівників обіцяють й тим підприємцям, які зупинили свою діяльність.

 Проте невідомо, чи знайдуться в країні такі кошти. Оскільки, до кінця поточного року уряд має покрити 150 млрд. гривень дефіциту. А діра кошторису на наступний 2021 рік сягає 270 млрд. 

Тому чиновники розглядають такий варіант, щоб взяти 15 мільярдів гривень з ковідного фонду. Останній потерпає щоразу, оскільки з самого початку року неефективно запланований бюджет. Коштів в державі не вистачає на все. В Україні і далі триває бюджетна криза.

Як стверджують самі підприємці, навіть якщо держава знайде кошти і виплатить обіцяні 8000 гривень, то їх навіть не вистачить на те, щоб виплатити заробітну плату одному працівнику. Не те, щоб перекрити хоча б якісь збитки від тотального локдауну чи перекрити податки. 

Також вони, підприємці, пропонують, що було б добре, якби ввели дешеві кредити на період карантину.  

Народні депутати ж максимально скоротили терміни прийняття законопроєкту, щоб його ухвалили найближчим часом.