Субота, 2 Липня, 2022

Пінопласт під теплу підлогу. Все, що потрібно знати!

1. Введення.

Підлогове опалення, правда, досить дороге, але цілком ефективне і, в загальному, дуже вигідне. Правильно зроблене підлогове опалення дозволяє знизити витрати на опалення на 10%. Біда тільки в тому, що при укладанні проводів підлогового опалення, обов’язково повинна застосовуватися відповідна ізоляція.

2. Для чого служить ізоляційний шар на підлозі з підігрівом?

Суть опалення полягає в тому, що тепло випромінюється рівномірно на великій площі при низькій температурі живлення через відповідне покриття для підлоги, забезпечуючи в приміщенні приємний клімат. Якщо підлогове опалення було встановлено без достатньої ізоляції, тепло розходиться у всіх напрямках, а також в підвал. Якщо підлогове опалення побудовано на першому поверсі, стеля в підвалі повинна бути обов’язково ізольована. В іншому випадку, без належного утеплення, підвал буде неминуче нагріватися, що, по-перше, звичайно, погано, а по-друге, не доцільно через створення додаткових витрат. Професійна теплоізоляція під підлогою з підігрівом забезпечує напрям тепла в потрібному напрямку.

3. Ізоляційні матеріали під підлогове опалення.

Для теплоізоляції теплої підлоги застосовуються спеціальні матеріали у вигляді плит або рулонів. Добре детально ознайомитися з кожною пропозицією, тому що властивості різних ізоляційних матеріалів можуть сильно відрізнятися. Не тільки під час капітального ремонту будинку і монтажу теплої підлоги, але також і реалізуючи проект будинку з нуля, потрібно звернути увагу на висоту приміщення. Шар утеплювача плюс товщина шару опалення і підлогового покриття може досягати декількох сантиметрів. Слід перевірити, чи не вплине це в подальшому, наприклад, на необхідність заміни дверей.
Для систем підігріву підлоги придатні всі матеріали, які не виявляють стійкість до тиску.

Міцність підлогових матеріалів на стиск – проблема в будівлях громадського призначення, але не слід нехтувати також нею в житловому будівництві. Практично всі ізоляційні системи виробляються з полістиролу. За допомогою піни полістиролу утворюється так званий пінопласт, тобто пінополістирол. У своїй структурі він містить багато повітря і демонструє відмінні теплоізоляційні властивості.

4. Який пінопласт вибрати під теплу підлогу?

Для правильної і ефективної роботи теплої підлоги, важлива не тільки правильно змонтована установка, необхідна також підготовка відповідного грунту і теплоізоляції. Перш ніж буде покладений шар утеплювача, необхідно перевірити підставу, яка повинна бути стійкою, міцною, сухою і чистою. Пухкі ділянки слід видалити, западини вирівняти, а все інше згладити і відшліфувати.

На бетон укладається спочатку шар від вологи – поліетиленова плівка, руберойд. Слідом укладається теплоізоляційний шар. Теплоізоляцію виконують часто з експандованого або екструдованого полістиролу. Вихідна сировина для виробництва обох видів є однаковою, проте відрізняються технології виготовлення і їх корисні властивості. Плити EPS – інакше пінопласт, тобто спінений пінополістирол. У процесі виробництва утворюється шматок пінопласту, який буде потім нарізаний на пластини відповідної товщини і розмірів. У разі плит XPS, спінений полістирол видавлюється під тиском, створюючи відразу готові плити з гладкою поверхнею і рівними сторонами.

5. Укладання теплої підлоги.

Коефіцієнт теплопровідності обох видів обробленого полістиролу схожий і коливається від 0,029 до 0,036 W / mK. Вибір пінопласту (плити EPS) для створення теплоізоляції під теплу підлогу часто проводиться через більш низьку ціну в порівнянні з плитами XPS. Брати до уваги тільки один фактор теплопровідності і орієнтуватися по вартості продукту, є очевидною економією. Пінопласт (EPS) набагато менш стійкий до впливу вологи, а, крім того, володіє майже в чотири рази меншою міцністю на стиск в порівнянні з плитами XPS (екструдований пінополістирол). Також опір на розрив протягом тривалого періоду часу виходить не на користь пінополістиролу.
Вибираючи пінопласт під теплу підлогу, необхідно вибрати його різновид, найбільш пристосований до таких завдань, які він повинен виконувати. Для цих виробів необхідний, наприклад, пінопласт у вигляді плит, що містить графіт. Його властивості дозволяють використовувати його в якості теплоізоляції підлог в житловому будівництві і в будівлях громадського призначення, а також в системі підігріву підлоги.

6. На що звернути увагу?

Як уже згадувалося, підлогове опалення має численні переваги, але є досить дорогою інвестицією. Встановлення теплої підлоги в будинку підходить тільки при дотриманні певних умов, серед іншого, є чудовою термоізоляцією будинку. У цій ситуації окремі енергоефективні рішення недостатні, а уявна економія на покупці більш дешевих, але за якістю гірших матеріалів, є тимчасовою покупкою.