Вівторок, 13 Квітня, 2021

Бюджет 2021. Зміни для киян та всіх українців

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Які функції виконує Офіс Президента України?

Що таке Офіс Президента, яка його структура та основні функції і завдання? Далі розповідає “Kyivyes.com.ua”. У 2019 році було прийнято нове положення про діяльність Офісу...

Що зробив Віталій Кличко для Києва за 5 років?

У червні 2014 Віталій Кличко здобув перемогу на виборах за крісло Київського міського голови. Трьома тижнями пізніше зайняв ще й пост Голови Київського міської...

Віталій Кличко: від боксера до мера Києва

Народився Віталій Володимирович Кличко в Біловодську в 1971 році. Життя у нього дуже насичене. Адже Віталій зміг стати не тільки відомим на...

Дуже багато критики було в період затвердження бюджету на 2020 рік. Бюджет 2021 також викликає багато запитань зі сторони. А все тому, що Кабмін планує збільшити витрати на оборону, медицину, освіту. А ось якими засобами планується поповнення бюджету? Звичайно ж, збільшенням податків для населення, пише “kyivyes.com.ua“.

Курс валюти відносно гривні

В бюджеті 2021 року закладений курс гривні до долара на рівні 29,10 гривень за 1 долар США. Слід зазначити, що цей прогноз найпесимістичніший з усіх в бюджеті країни.

МВФ же очікує, що курс долара буде коливатись в межах 28,12 грн. 

Слід зазначити, бо в бюджет 2020 року курс долара був закладений 29,50 грн. Проте він ні разу не піднімався до позначки 29 гривень.Тому, можна надіятись на краще. І валюта значно не зростатиме протягом наступного року.

Інфляцію ж заклали на рівні 7,3%. В той час, як МВФ прогнозує 5%. Тому, завищений курс (який спричинить занижені доходи) та завищена інфляція (яка спричинить вищі доходи) одне одного компенсують.

Міністр фінансів України Сергій Марченко запевняє, що МВФ погодив бюджет країни на 2021 рік. А це може дати можливість залучити єврофонди в більшість кількості та на більш вигідних умовах.

Більш того, співпраця з міжнародним валютним фондом сприяє тому, щоб перед Україною відкрили свої двері Світовий банк та Європейський банк реконструкції та розвитку.

Витрати з бюджету в 2021 році

В наступному 2021 році плануються збільшитись видатки 4,6% на суму 1328 мільярдів гривень. 

В першу чергу зростуть виплати держсектору, а також пенсіонерам. Але, суми субсидій будуть зменшуватись.

Торкнуться зміни і мінімальної заробітної плати. Якщо в 2020 році вона була в сумі 5000 гривень, то вже в наступному буде 6000 гривень. А це на 20% більше. А з 01.12 мінімальна заробітна плата буде на рівні 6500 гривень. 

Подібне рішення має подвійний характер. З однієї сторони підвищення мінімальної заробітної плати призведе до збільшення витрат з держбюджету, а також до збільшення інфляції та тінізації економіки. З іншого боку – збільшаться надходження до бюджету країни.

Передбачено також і підвищення ЄСВ для ФОПів. На сьогодні цей податок складає 1100 гривень, з наступного року буде 1320 гривень. А з 01.12 – 1430 гривень. 

В 2021 в бюджеті країни передбачено підвищення заробітної плати для військовослужбовців, правоохоронців, а також вчителів.

Для перших двох це 131 млрд гривень. А для вчителів на 21,2 млрд більше, ніж цьогоріч.

Відносно пенсій, то ситуація наступна. Спочатку в бюджеті заклали видатки в розмірі 204 млрд гривень. Потім зменшили та залишили на рівні 195 млрд. Зменшення пояснюють відтермінуванням підняття мінімальної зарплати з липня на грудень, адже пенсія від цього залежить.

Через низку чинників країна повинна завжди дофінансовувати Пенсійний фонд, оскільки коштів там не вистачає. 

А з 1 грудня 2020 року мінімальна пенсія сягає 1769 гривень. З 1 липня 2021 – 1 854 гривень, а з 1 грудня 2021 – до 1 934 гривень.

Ті ж пенсіонери, які досягли 75 віку можуть розраховувати на додаткову допомогу з боку держави.

Ситуація з субсидіями трішки погіршилась. Оскільки, їх планують скоротити на 2,7 млрд гривень.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Корпоратив онлайн: як киянам підтримувати корпоративну культуру в карантин

Пандемія та карантин, що триває вже більше року, вніс свої корективи в життя та роботу українців. Ні для кого не секрет, що...

“Льоня Космос”: чому так називають екс-мера та чим він запам’ятався киянам

Екс-мер Леонід Михайлович Черновецький - один із найепатажніших політичних постатей, який запам’ятався киянам дивакуватим, трохи космічним, з неординарними поглядами, пише kyivyes.com.ua.

Популярні натяжні стелі: від чого залежить вартість

Через привабливий зовнішній вигляд, різноманітність вибору, швидкість робіт, все частіше користувачі вибирають натяжні стелі. Кияни можуть на https://artpotolok.kiev.ua/raschet-stoimosti/ дізнатися, скільки буде коштувати...

Головного інспектора Київської податкової затримали за хабарництво

Київська міська прокуратура затримала головного державного ревізора-інспектора ГУ ДПС в Київській області. Йому пред'явлено  факт вимагання великої суми грошей, пише kyivyes.com.ua.

Чи будуть штрафувати киян за відсутність у дітей щеплень? Відповідь омбудсмена

В теорії штрафи для батьків, що не вакцинують своїх дітей, можуть запровадити. Проте це малоймовірно. Така думка омбудсмена Сергія...