Четвер, 26 Листопада, 2020

Перетворювач частоти для асинхронних двигунів

Як Віталій Кличко став мером Києва: історичні свідчення

Ще в далекому 2008 році кияни самостійно обрали мера міста, проте Партія Регіонів Віктора Януковича мала інші плани, розповідає “Kyivyes.com.ua”. Кияни фактично не підтримували діяльність...

Що зробив Віталій Кличко для Києва за 5 років?

У червні 2014 Віталій Кличко здобув перемогу на виборах за крісло Київського міського голови. Трьома тижнями пізніше зайняв ще й пост Голови Київського міської...

Віталій Кличко: від боксера до мера Києва

Народився Віталій Володимирович Кличко в Біловодську в 1971 році. Життя у нього дуже насичене. Адже Віталій зміг стати не тільки відомим на...

Які функції виконує Офіс Президента України?

Що таке Офіс Президента, яка його структура та основні функції і завдання? Далі розповідає “Kyivyes.com.ua”. У 2019 році було прийнято нове положення про діяльність Офісу...

Найбільш популярний пристрій для приведення в рух приводів машин, ніж асинхронний двигун, знайти складно. Його використовують в різних галузях.

Але у цих пристроїв є один дуже значний мінус – у них в 5-7 разів пусковий струм перевищує номінальний. Швидкість обертання ротора також неможливо контролювати.

Для чого призначені частотні перетворювачі?

Перетворювачі частоти для асинхронних двигунів використовуються ШІМ. Це управління, яке широтно-імпульсне. Вони знижують пусковий струм в 5 разів. Крім цього є можливість зробити плавний пуск. А привід управляється за формулою напруга / частота.

За допомогою перетворювачів частоти заощаджуватися до 50% електроенергії.

Вони допомагають забезпечити додатковий захист двигуна від стрибків напруги. Також допомагає уникнути перешкод і інших функцій.

Крім цього в частотних перетворювачів можуть бути додаткові пристрої. Це може бути ПІД-регулятор, ПЛК. Крім цього може бути гальмівний резистор і т.д.

Часто виробники дають можливість вибору моделі, в залежності від необхідних завдань. Це та вентиляційне обладнання, і двері на автоматі, і ліфти.

Так, наприклад, для вентиляційного обладнання в промисловості плавний запуск дає можливість поступово змінювати потік повітря. Спеціальні датчики на входах дають можливість оцінити кількість людей всередині. У зв’язку з цим система вже регулює, скільки повітря подавати. А що було б, якби система включалася вся відразу?

Таким чином, частотний регулятор допомагає:

 • знизити споживану електроенергію (на великих підприємствах економія буде десятки тисяч);
 • захистити двигун від перевантажень, відповідно він довше знаходиться в робочому стані;
 • вимкнути ЕД, якщо трапилася аварія.

Який принцип роботи?

Частотний перетворювач по суті двічі перетворює напругу. Спочатку діодний міст випрямляє напругу до 220 або 380В. А вже потім воно згладжується і фільтрується за допомогою конденсатора.

Крім цього варто враховувати, що пристрій має мікропроцесор. Його завдання полягають у наступному:

 • контролювати параметри на виході;
 • захищати всю систему;
 • проводити діагностику стану подачі струму.

Серед всіх перетворювачів частоти (наприклад, Частотники VEICHI) ділять на 2 класи:

 • ті, що створюють проміжну ланку;
 • ті, що мають безпосередній зв’язок.

Кожен вид призначений для певних умов роботи. Саме від цього вибирають, який з них використовувати.

На що звернути увагу при виборі частотного перетворювача?

Тут важливо враховувати технічні характеристики.

В першу чергу зверніть увагу на:

 • діапазон напруги струму, який подається;
 • номінальна і повна потужності електродвигуна;
 • напруга на виході;
 • діапазон вихідної частоти;
 • сила струму на виході;
 • частота струму при вході;
 • показники відхилень.

Також щоб правильно вибрати, врахуйте ще й такі моменти:

 • який метод управління використовується – скалярний або векторний. Цікаво, що нові пристрої не виробляють без векторного методу.
 • яка потужність використання електроенергії;
 • показник вхідної напруги;
 • для двигунів важливий показник діапазону регулювання;
 • чи є пульт управління;
 • який гарантійний термін. Частково він показує на надійність техніки. Чим довший термін пише виробник, тим якіснішим він зробив пристрій.

Тому дуже важливо вибирати перетворювачі частоти, враховуючи всі нюанси і властивості. Розуміти для чого він потрібен і як буде використовуватися. Все це допоможе зробити правильний вибір для асинхронного двигуна.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Під контролем: секрети квартирного переїзду

Переїзд є стресовою ситуацією, яку хочеться якомога швидше подолати. Питань море, які потрібно вирішити. Правильна організація квартирного переїзду разом з https://davay-pereedem.com/gruzchiki-kiev допоможе...

Газові котли Vaillant з Німеччини

Газові котли Vaillant вважають економічним і надійним обладнанням, яке вирішує проблеми з опаленням і гарячою водою. Всім відома німецька якість дає ще...

Чи можна поєднувати каву з алкоголем?

Поєднання кави з алкоголем в деяких випадках може викликати сумніви. Хоча для багатьох це питання залишається непоміченим, особливо - в розпал вечірки....

Мітинг “євробляхерів” у Києві продовжувався вдень і вночі

Ще з вівторка продовжується мітинг “євробляхерів” у Києві. Організатори не давали конкретних дат закінчення мітингу. Вони казали, що це залежить від того,...

Перетворювач частоти для асинхронних двигунів

Найбільш популярний пристрій для приведення в рух приводів машин, ніж асинхронний двигун, знайти складно. Його використовують в різних галузях.