Середа, 18 Травня, 2022

Лілія Гриневич розповіла, хто з вчителів отримає 20% надбавки

В 2019 році на педагогів чекає нова система оцінювання компетенцій – сертифікація. Кого це буде стосуватися і чим сертифікація принципово відрізняється від атестації – читайте далі на kyivyes.com.ua.

До нового 2019 року в Україні функціонувала система атестації. Це чергова чи позачергова перевірка компетенцій педагога. Проходять освітяни перевірку відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України «Про освіту». За результатами атестації визначаються відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюються категорії, педагогічні звання.

За словами Лілії Гриневич, альтернатива була розроблена, адже атестація поки що не задовольняє потреби ні педагогів, ні реформи освіти.

Чиновниця каже, що через механізм сертифікації МОН хоче знайти кращих провідників Нової української школи та агентів змін, готових ділитися і поширювати сучасні методики навчання. У міністерстві вважають, що реалізувати таку мету можна лише за умови добровільності процесу.

Сертифікація буде проходити для вчителів початкових класів, і зареєструватися можна за бажанням.

Чим буде корисне проходження сертифікації для педагогів?

По-перше, врахування успішного проходження сертифікації замість атестації дає підвищення на одну кваліфікаційну категорію або підтвердження наявної вищої категорії. По-друге, успішно пройдена сертифікація дасть підвищення заробітної платні педагога на 20%.

Варто зазначити, що сертифікат буде дійсний три роки.

На відміну від атестації, що дійсна п’ять, сертифікацію треба буде проходити частіше.

Поки що ініціатива існує на стадії тестування. У міністерстві планують, що цього року оцінку кваліфікації буде проходити щонайменше 1000 освітян. Після завершення етапу сертифікації, чиновники будуть приймати рішення, в якому напрямку розвивати це тестування для вчителів далі.