Середа, 18 Травня, 2022

Приємний бонус: у МОН розповіли, хто зможе першочергово вступити до ВНЗ

Вступна кампанія лише через пів року, але українські одинадцятикласники вже, мабуть, готуються до найголовнішого випробування у їхньому навчальному році – ЗНО, аби потім подати документи до університету своєї мрії.

На разі, Міністерство освіти та науки надало інформацію про те, які нові правила з’являються під час зарахування у ВНЗ у 2019 році – читайте далі на kyivyes.com.ua.

Перше нововведення – це те, що не всі сертифікати минулих років будуть дійсні. Наприклад, на факультети, де навчають природничим наукам, для вступу будуть дійсні сертифікати 2017, 2018 та 2019 років, адже зазвичай, абітурієнти для навчання за цими напрямами складають математику, фізику, географію. Інша справа з сертифікатами якості знання іноземних мов. Якщо вступник захоче обрати гуманітарну спеціальність, прийдеться заново складати англійську, французьку, німецьку чи іспанську. Дійсним також буде сертифікат з іноземної мови за 2018 рік. 

Друге нововведення – це обмеження подачі заяв для навчання за державні кошти. При вступі на бюджет передбачено максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується.

Головне нововведення цього року – першочергове зарахування. 

Варто зазначити, що минулих вступних кампаній діяло правило пріоритетності. Тобто, серед двох вступників, як подали заяви на одну спеціальність і мають однакову кількість балів, першим будуть рекомендувати до вступу того, хто має золоту медаль. 

З 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих абітурієнтів до медичних і педагогічних вузів, які готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості (спеціальності галузей 01 «Освіта / Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я»). Такі студенти повинні укласти угоду про відпрацювання не менше трьох років у селі або селищі міського типу.